„Padėtis labai, labai rimtai blogėja – husiai perima valdžią ir kuria šį vyriausybės vakuumą“, – sakė Ban Ki-moonas, turėdamas omenyje šiitų sukarintą judėjimą, kuris penktadienį Sanoje paleido vyriausybę ir parlamentą.
„Turi būti atkurtas prezidento Hadi legitimumas“, – JT vadovas sakė žurnalistams po derybų su kaimyninės Saudo Arabijos karaliumi Salmanu.
Padėtis labai, labai rimtai blogėja – husiai perima valdžią ir kuria šį vyriausybės vakuumą, – sakė Ban Ki-moonas.
Husiai penktadienį įkūrė „prezidentinę tarybą“, sakydami, kad šis žingsnis turi užpildyti valdžios vakuumą.
Šešiašalė Persijos įlankos bendradarbiavimo taryba vadovaujama Saudo Arabijos, kurioje gyventojų daugumą sudaro sunitai, šeštadienį pareiškė, kad husių veiksmai yra perversmas.
Husiai rugsėjį perėmė kontrolę Sanoje, o praeitą mėnesį užėmė prezidentūros kompleksą ir svarbius vyriausybinius pastatus, todėl A.M.Hadi ir premjeras Khalidas Bahah paskelbė atsistatydinantys.
Jemeną krečia nestabilumas nuo Arabų pavasario įvykių įkvėpto sukilimo, 2012 metais, privertusio pasitraukti iš valdžios ilgametį autoritarinį lyderį Ali Abdullah Salehą.
„Esu susirūpinęs, kad visi tie husiai ir buvęs prezidentas Salehas žlugdo pereinamąjį procesą“, – sakė Ban Ki-moonas, atvykęs į Saudo Arabiją pagerbti sausio 23 dieną mirusį Salmano pirmtaką karalių Abdullah.
„Ši padėtis Jemene tapo svarbia mūsų nagrinėjama tema“, – pridūrė jis, sakydamas, kad šis klausimas turėtų būti sprendžiamas JT Saugumo Taryboje ir Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos inicatyvomis.
Ban Ki-moonas nurodė, kad JT pasiuntinys Jamalas Benomaras „labai uoliai dirbo Jemene, skatindamas išeiti iš dabartinės politinės krizės ir grįžti į taikaus politinio perėjimo kelią“.