„Nežinome, kas nutiks... ruošiamės blogiausiam“, – Ženevoje sakė JT humanitarinių reikalų koordinatorius Sirijai Panas Mumcis ir pabrėžė, kad yra „daug neatsakytų klausimų“ apie galimus šių operacijų padarinius.
Jis pridūrė, kad JT „palaiko kontaktą su visomis [konflikto] šalimis“ Sirijoje.
Visgi P.Mumcis leido suprasti, kad jo biuras nebuvo iš anksto perspėtas apie JAV sprendimą atitraukti Sirijos šiaurėje esančias savo pajėgas nuo Turkijos sienos. Šis žingsnis žymi reikšmingą JAV politikos pokytį ir iš esmės reiškia, kad Vašingtonas nusigręžia nuo kurdų, kurie ilgą laiką buvo pagrindiniai amerikiečių sąjungininkai kovoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS).
Anot P.Mumcio, JT prioritetas yra užtikrinti, kad tikėtinas Turkijos puolimas nepriverstų savo namų palikti dar daugiau žmonių, kad nebūtų varžomos galimybės gyventojams gauti humanitarinę pagalbą ir kad nebūtų ribojama jų judėjimo laisvė.
P.Mumcis patikino, jog Jungtinės Tautos yra parengusios neatidėliotinų priemonių planą karinės operacijos atveju, bet „tikisi, kad neteks juo pasinaudoti“.
Turkija pastarosiomis savaitėmis telkė pasienyje papildomą kontingentą, o prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad šalies kariuomenė yra pasirengusi bet kurią akimirką pradėti operacijas prieš kurdų kovotojus Sirijoje.
Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu savo ruožtu sakė, kad Ankara „pasiryžusi užtikrinti šalies saugumą, išvalydama šį regioną nuo teroristų“. Jis turėjo omenyje kurdų vadovaujamas Sirijos demokratines jėgas (SDF), kurias Ankara laiko teroristine organizacija.