Pasak Nacionalinio statistikos biuro (ONS), maždaug 1,4 mln. iš šių žmonių teigė, kad COVID-19 simptomus jautė praėjus mažiausiai 12 savaičių po to, kai jiems kartą buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija arba jie įtarė užsikrėtę koronavirusu.
Taip pat nustatyta, kad 826 tūkst. iš jų pirmą kartą koronavirusu užsikrėtė mažiausiai prieš metus, o 376 tūkst. nurodė, kad pirmą kartą užsikrėtė mažiausiai prieš dvejus metus.
Šie ONS duomenys grindžiami pačių žmonių pranešimais apie tai, kad jiems pasireiškė ilgasis COVIDas, gautais iš reprezentatyvios privačių namų ūkių imties per keturias savaites iki gegužės 1-osios.
Dažniausiai pasitaikantis simptomas yra nuovargis – jį jautė 55 proc. asmenų, pranešusių, kad jiems pasireiškė ilgasis COVIDas. Toliau eina dusulys (32 proc.), kosulys (23 proc.) ir raumenų skausmas (23 proc.).
Pasak ONS, didžiausią patiriančiųjų ilgalaikius COVID-19 simptomus dalį sudarė 35–69 metų moterys, gyvenančios skurdesnėse vietovėse ir dirbančios tokiose srityse kaip socialinė rūpyba, švietimas ar sveikatos priežiūra.
Be to, ilgalaikiai liekamieji COVID-19 simptomai dažniau pasireiškė asmenims, turintiems kitų veiklą ribojančių sveikatos problemų ar negalią.
Jungtinė Karalystė, viena iš labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių šalių, šįmet sušvelnino visus apribojimus, smarkiai sumažėjus susirgimų ir hospitalizacijos atvejų skaičiui.
Nuo pandemijos pradžios per daugiau nei dvejus metus šalyje, turinčioje apie 67 mln. gyventojų, buvo patvirtinta beveik 18,8 mln. užsikrėtimo atvejų, beveik 178 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė.
Pasak ONS, beveik trečdalis iš dviejų milijonų žmonių, pranešusių apie ilgalaikius simptomus, pirmą kartą užsikrėtė koronavirusu arba įtarė, kad užsikrėtė, per praėjusių metų pabaigoje prasidėjusią susirgimų bangą, sukeltą itin užkrečiamos koronaviruso omikron atmainos.
Balandį paskelbti kito JK tyrimo duomenys parodė, kad tik maždaug ketvirtadalis žmonių visiškai pasveiko nuo COVID-19 praėjus metams po to, kai dėl šios ligos buvo paguldyti į ligoninę.
Nacionalinio sveikatos ir priežiūros tyrimų instituto atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 2,3 tūkst. žmonių, taip pat parodė, kad moterys 33 proc. rečiau nei vyrai visiškai pasveiksta.