Vyriausybė nurodė, kad Vaistų ir sveikatos produktų priežiūros agentūra (MHRA) suteikė leidimą esant ekstremaliai padėčiai platinti vakciną, sukurtą Oksfordo universiteto ir Britanijoje įsikūrusios farmacijos įmonės „AstraZeneca“.
„AstraZeneca“ generalinis direktorius Pascalis Soriot sakė, kad „šiandien yra svarbi diena milijonams žmonių JK, įgysiančių prieigą prie šios naujos vakcinos. Buvo įrodyta, kad ji yra veiksminga, gerai toleruojama, paprastai skiriama ir tiekiama. „AstraZeneca“ ją tiekia negaudama jokio pelno.“
„Norėtume padėkoti mūsų daugeliui kolegų „AstraZeneca“, Oksfordo universitete, JK vyriausybei ir dešimtims tūkstančių klinikinių bandymų dalyvių“, – pridūrė jis.
Sekmadienį P.Soriot sakė, kad vakcina „100 procentų apsaugo“ nuo sunkios COVID-19 ligos, kai yra reikalinga hospitalizacija.
Jis prognozavo, jog bandymai parodys, kad jo firmos vakcinos veiksmingumas prilygsta „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos 95 proc. ir „Moderna“ vakcinos 94,5 proc. veiksmingumui.
Ankstesnių bandymų rezultatai dėl „AstraZeneca“ vakcinos veiksmingumo buvo nevienodi. Iš pradžių buvo nustatytas vidutinis 70 proc. efektyvumas, bet, priklausomai nuo dozių parinkimo, jis padidėdavo iki 90 procentų.
Per didelio masto bandymus JK ir Brazilijoje buvo nustatytas 62 proc. veiksmingumas tais atvejais, kai asmenims būdavo suleidžiamos dvi viso dydžio vakcinos dozės. Tačiau savanorių, kuriems iš pradžių buvo suleista pusė vakcinos dozės, o po mėnesio – visa antra dozė, grupėje efektyvumas buvo 90 procentų.