Buvę pareigūnai, įskaitant buvusį pagrindinės opozicinės partijos generalinį sekretorių Iainą McNicolą, sulaužydami konfidencialumo susitarimą teigė, kad J.Corbyno artimos aplinkos nariai trukdė vykdyti tyrimą dėl antisemitizmo apraiškų šioje kairiųjų pažiūrų partijoje.
J.Corbyną kritikuojantis leiboristų vicepirmininkas Tomas Watsonas sakė, kad atskleista informacija yra „šiurpi“.
„Esu šokiruotas, pašiurpęs ir pasibaisėjęs tuo, ką pamačiau „Panoramoje“, – parašė jis tviteryje.
Galima sakyti, kad „žmonėms beveik leidžiama vartoti antisemitinę, rasistinę kalbą ne tik mūsų susitikimuose, bet ir bendraujant socialiniuose tinkluose, ir mes nesugebėjome į tai tinkamai reaguoti“, sakė T.Watsonas interviu radijui BBC.
Tačiau partijos atstovas pareiškė, kad Leiboristų partija „imasi ryžtingų veiksmų, kad išrautų antisemitizmą ir mūsų judėjimo ir visuomenės“. Pasak jo, dokumentinis filmas yra „atvirai šališkas BBC kišimasis į partijos politinius nesutarimus“.
Tuo metu organizacijos „Hope Not Hate“ vadovas Nickas Lowlesas pareiškė, jog BBC filmas atskleidė leiboristų pareigūnų kišimąsi į tyrimus dėl antisemitinių apraiškų.
„Jis parodė rimtų įtarimų sumenkinimą. Jis parodė pasibaisėtiną nukentėjusiųjų supratimo stoką ir baimę, kurią jautė partijos nariai žydai ir platesnė žydų bendruomenė“, – sakė jis.
Partija sulaukia kaltinimų antisemitizmu nuo 2015 metų, kai prie jos vairo stojo visą gyvenimą palestiniečių siekius remiantis J.Corbynas.
Jis tvirtina, kad nėra antisemitas ir pažadėjo „išrauti“ šią problemą, atsiradusią partijos „atskiruose židiniuose“.