OCCRP „metų žmogumi“ tampa, centro ekspertų nuomone, labiausiai korupcijos ir organizuoto nusikalstamumo srityse „pasižymėję“ veikėjai. Šiemet titulas atiteko Milo Djukanovočiui, Juodkalnijos premjerui.
„Save vaizduodamas kaip progresyvų, provakarietišką lyderį, padėjusį savo šaliai įstoti į NATO ir judėti narystės Europos Sąjungoje link, jis sukūrė vieną labiausiai pasišventusių kleptokratijų ir organizuoto nusikalstamumo priebėgų pasaulyje“, – rašo OCCRP.
Aibėje korupcijos skandalų figūruojantis politikas pagal savo sukurtą mechanizmą, anot tiriamosios žurnalistikos centro, nusileidžia nebent Vladimirui Putinui.
„Niekas, išskyrus V.Putiną, nevadovauja valstybei, taip priklausomai nuo korupcijos, organizuoto nusikalstamumo ir purvinos politikos“, – sako OCCRP redaktorius Drew Sullivanas.
M.Djukanovičius susijęs su cigarečių kontrabanda bei Italijos mafijos grupuotėmis, jis netgi buvo už tai teisiamas Italijoje. Nuo belangės premjerą išgelbėjo diplomatinis imunitetas. OCCRP netgi atrado ištisą salą, kurią M.Djukanovičiaus sėbrai naudojo kaip kontrabandos uostą. Premjero šeimai taip pat atiteko privatizuotas valstybinis bankas. Negana to, valstybė į šį banką įmerkė krūvą pinigų.
Tarp M.Djukanovičiaus pasiekimų – ir vienas brangiausių kelių istorijoje. Korupcija dvokiančiam 41 kilometro greitkelio ruožui valstybė pasiskolino sumą, artimą 1 milijardui JAV dolerių.
Su visais OCCRP „metų žmogaus“ pasiekimais išsamiai susipažinti galite čia.