Kai kurios parduotuvės, kaip populiarusis prekybos centras „Wal-Mart“, „Juodojo penktadienio“ išpardavimus Padėkos dieną pradėjo 20 valandą. Tokiu pačiu laiku duris atvėrė ir kai kurios žaislų bei kitų prekių parduotuvės. „Best Buy“ paskelbė duris atversianti vidurnaktį.
Dauguma darbuotojų nusivylę – iš jų atimama galimybė pasimėgauti laisvadieniu, Padėkos dienos švente. Ketvirtadienį daugeliui jų į darbą teko atvykti kelias valandas prieš prasidedant pardavimų bumui. Nusivylę ir kai kurie amerikiečiai – išpardavimai daugelį šeimos narių vilioja labiau nei garuojantis Padėkos dienos kalakutas ir šventės tradicijos. Žmonės jaudinasi, kad didžiulės nuolaidos privilios daugybę klientų ir šie liks tuščiomis, tad ir patys skuba į prekybos centrus. CNN skelbia, kad „Juodasis penktadienis“ triumfuoja ir tapo šventės veidu.
CNN pastebi, kad „Juodasis penktadienis“ iš tiesų turi juodąją pusę – žmonių elgesys yra keliantis nerimą ir ciniškas. Kasmet minios žmonių susirikiuoja prie durų ir vos joms atsivėrus bėga prie lentynų. Neišvengiama ir nelaimių. 2008 metais išpardavimų naktį Long Ailende vienas žmogus buvo mirtinai sutryptas, pernai viena moteris kitiems skubantiems pirkėjams papurškė pipirinių dujų. „Šios scenos tampa ilgos nakties atvaizdu“, – rašoma CNN.
Autoriaus teigimu, kiekvienas amerikietis turėtų užduoti sau klausimą – kas jiems senstant labiausiai primena atostogas – su nuolaida įsigyta prekė, geras pasiūlymas, ar šeimos nariai ir mylimi žmonės, su kuriais jie praleido laisvą vakarą.
„Nutraukti Padėkos dienos vakarą, kad laiku suspėtumėte į „Juodąjį penktadienį“, skamba itin nevykusiai“, – CNN nuomonių skyrelyje rašo teksto autorius.
Tiesa, įvertinamas ir „Juodojo penktadienio“ privalumas – žmonių skatinimas pirkti, ypač tokiu ekonominiu laikmečiu.