Th.Monsonas sakė kalbas visuose bažnyčios suvažiavimuose nuo 1963, kai tapo Dvylikos Apaštalų Kvorumo, vieno iš aukščiausių šios Bažnyčios valdymo organų, nariu. 2008 metais jis tapo prezidentu ir yra laikomas pranašu, regėtoju ir apreiškėju. Mormonų Bažnyčios prezidentai šias pareigas eina iki mirties.
Suvažiavime nedalyvaus ir 85-erių Robertas D. Halesas, kitas aukščiausias mormonų vadovas, neseniai paguldytas į ligoninę.
Penkiose dvi dienas vyksiančios konferencijos sesijose dalyvaus 100 tūkst. žmonių. Milijonai mormonų visame pasaulyje stebės ar klausysis tiesioginių kalbų transliacijų.
Be konferencijos kalbų, kuriose beveik 16 milijonų tikinčiųjų visame pasaulyje pateikiamos gairės, kaip praktikuoti tikėjimą, Bažnyčios vadovai kartais paskelbia naujų iniciatyvų ar svarbių taisyklių pakeitimų.
Pavyzdžiui, per 2012-ųjų spalį įvykusį suvažiavimą mormonų lyderiai nustebino visus paskelbdami, kad mažinamas minimalus misionierių amžius.
Kalbų temos laikomos paslaptyje iki pat konferencijos pradžios, tačiau manoma, kad Bažnyčios vadovai gali dar kartą paraginti narius ginti savo tikėjimą, tačiau neteisti ir neįžeidinėti kitaip manančiųjų, kad ir koks neramus būtų dabartinis politinis klimatas.
Per praėjusį savaitgalį vykusią moterų konferenciją Dieteris F. Uchtdorfas, vienas aukščiausių Pastarųjų Dienų Šventųjų Jėzaus Kristaus Bažnyčios vadovų, paragino mormonus ginti savo tikėjimą, neteisiant jam nepritariančių žmonių.