Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 10 21

Ką rašo pasaulis: ar rusai išdrįs pasekti iraniečių pavyzdžiu?

Europa imasi sankcijų prieš Iraną dėl jo bendrininkavimo su Rusija ir brutalumo malšinant protestus savo šalyje. Tai tik dar labiau gali apsunkinti derybas dėl branduolinės programos. Kas vyksta Irane ir kuo tai gali baigtis? 15min tradicinėje penktadienio apžvalgoje pateikia, ką šia tema rašo įtakingiausi JAV, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos ir Lenkijos leidiniai.
Užsienio spaudos apžvalga
Užsienio spaudos apžvalga / 15min koliažas

Europos Sąjunga šią savaitę paskelbė sankcijas Irano dronų gamintojai ir keliems generolams, atsakingiems už dronų, kurie naudojami kare Ukrainoje, tiekimą Rusijai.

Kiek anksčiau sankcijas Europa įvedė liūdnai pagarsėjusiai Irano moralės policijai. Dėl šios institucijos sulaikytos merginos mirties Irane kilo protestai, kurie iki šiol žiauriai malšinami.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Po Mahsos Amini mirties Iraną drebina kruvini protestai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Po Mahsos Amini mirties Iraną drebina kruvini protestai

Kairiųjų pažiūrų britų leidinys „The Guardian“ teigia, kad šios sankcijos yra simbolinės, bet kartu pripažįsta, kad dabar „Vakarai nebeturi priemonių, kurios galėtų turėti reikšmingą poveikį“.

Laikraštis laikosi pozicijos, kad Donaldo Trumpo administracijos sprendimas sužlugdyti branduolinį susitarimą įtvirtino griežtosios linijos šalininkus Irane ir turėjo pražūtingą poveikį paprastiems žmonėms, ypač moterims, tuo tarpu elitas toliau klestėjo.

„Dėl šių vidaus ir tarptautinių įvykių pažangos atgaivinant susitarimą perspektyva atrodo dar labiau nutolusi nei bet kada anksčiau. Todėl šalys turėtų apsvarstyti siauresnes priemones, kad išvengtų eskalacijos, kuri keltų pavojų daugeliui žmonių ir rizikuotų nubausti gyventojus, kuriuos valdantieji jau ir taip daugeliu atžvilgių nuvylė“, – mano „The Guardian“.

„Deutsche Welle“: Kodėl iraniečiai protestuoja, o rusai tyli

Vokietijos nacionalinio transliuotojo „Deutsche Welle“ autorius Miodragas Soricas svarsto, kodėl žiauraus valdžios ir jėgos struktūrų akivaizdoje iraniečiai drįsta išeiti į gatves, o rusai, net ir siunčiami į akivaizdžią mirtį kare Ukrainoje, nesukyla prieš režimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?