Pirmą kartą reaguodamas į „Hamas“ išpuolį prieš Izraelį, prezidentas Joe Bidenas aiškiai parodė, kieno pusėje yra: „Jungtinės Valstijos palaiko Izraelį“.
„Visiems, galvojantiems pasinaudoti šia padėtimi, turiu du žodžius: „Nedarykite to“, – pridūrė jis.
JAV yra didžiausia Izraelio karinė rėmėja, kasmet skirianti apie 3,8 mlrd. dolerių paramos gynybai.
Gazos Ruožą bombarduojantys Izraelio reaktyviniai lėktuvai yra pagaminti amerikiečių, kaip ir dauguma dabar naudojamų valdomų šaudmenų. Kai kurios Izraelio oro gynybos sistemos „Geležinis kupolas“ perėmimo raketos taip pat gaminamos JAV.
Praėjusį penktadienį prezidentas J.Bidenas paprašė Kongreso patvirtinti 14 mlrd. dolerių finansavimą Artimųjų Rytų sąjungininkės kariniam fondui, kuris yra 105 mlrd. dolerių karinės pagalbos paketo dalis.
Kitą dieną Pentagonas paskelbė, kad į Artimuosius Rytus siųs dvi galingiausias savo priešraketinės gynybos sistemas – THAAD bateriją ir papildomas „Patriot“ baterijas.
Penktadienį ryte paskelbta informacija, kurioje Jungtinės Valstijos teigia smogusios dviem objektams Sirijos rytuose ir tvirtina, kad jais naudojosi Irano pajėgos ir su jomis susijusios grupuotės.
Gynybos sekretorius Lloydas Austinas pareiškime teigė, kad „tikslieji savigynos smūgiai“ buvo suduoti siekiant apsaugoti JAV personalą Irake ir Sirijoje ir buvo atsakas į pastarojo meto Irano remiamų sukarintų grupuočių išpuolius.
Pentagono duomenimis, pastarosiomis dienomis per bepiločių lėktuvų ir raketų smūgius į karines bazes Irake ir Sirijoje iš viso buvo sužeistas 21 JAV karys.
Tačiau ar JAV prezidentas tikrai norėtų įsitraukti į dar vieną karą, ypač rinkimų metais? Pastarojo meto JAV karinės avantiūros regione kainavo brangiai – ne tik politiškai ir ekonomiškai, bet ir daugelis amerikiečių už tai sumokėjo savo gyvybėmis.