„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 11 16 /17:55

Kabule prie vestuvių salės susisprogdinus mirtininkui, žuvo 14 žmonių

Kabule mirtininkui susisprogdinus prie vienos vestuvių salės, kur vyko politinis susirinkimas, žuvo mažiausiai 14 žmonių, pranešė ketvirtadienį pareigūnai, atkreipdami dėmesį į blogėjančią saugumo padėtį karo nualintoje šalyje.
Kabule prie vestuvių salės susisprogdino mirtininkas
Kabule prie vestuvių salės susisprogdino mirtininkas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Atsakomybę už šį kruviną išpuolį prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) per savo propagandos agentūrą „ Amaq“. Ataka buvo vienas iš daugybės vis dažniau rengiamų mirtinų išpuolių Afganistano sostinėje.

Sprogimas įvyko tuo metu, kai salėje buvo susirinkę įtakingo šiaurinės Balcho provincijos gubernatoriaus Attos Mohammado Nooro, pagarsėjusio Afganistano prezidento Ashrafo Ghani kritika, šalininkai.

Pats A.M.Nooras tame renginyje nedalyvavo, vienas jo padėjėjų sakė AFP. Po sprogimo A.Ghani išplatino pareiškimą, kuriuo pasmerkė šią ataką kaip „nusikaltėlišką aktą“.

Sprogdintojas mėgino patekti į pastatą, bet buvo sustabdytas prie patikros posto ir detonavo bombą, naujienų agentūrai AFP sakė Kabulo policijos atstovas Abdul Basiras Mujahidas.

„Tarp aukų esama mūsų policininkų, – nurodė jis. – Per mirtininko išpuolį šiandien žuvo aštuoni policijos pareigūnai ir šeši civiliai gyventojai, dar 18 žmonių buvo sužeista“.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas Najibas Danishas anksčiau minėjo devynis žuvusius: septynis policininkus ir du civilius.

„Užpuolikas susisprogdino, kai prie vartų buvo atpažintas policijos“, – nurodė N.Danishas.

„Chaosas ir panika“

„Po pietų, kai ėjome iš salės, ją sudrebino galingas sprogimas, išdaužęs stiklus ir sukėlęs chaosą bei paniką“, – AFP pasakojo tame renginyje dalyvavęs Harunas Mutarefas.

„Mačiau daug kraujo klanuose gulinčių kūnų, tarp jų policininkų ir civilių“, – pridūrė jis.

Parlamento narys Mohammadas Farhadas Azimi, kuris yra vienas A.M.Nooro rėmėjų, sakė matęs „daug aukų“.

H.Mutarefas: „Mačiau daug kraujo klanuose gulinčių kūnų, tarp jų policininkų ir civilių.“

„Kai kurie mano apsaugininkai buvo sužeisti“, – pridūrė jis.

AFP fotografas sakė matęs sprogimo bangos išdaužytus salės langus ir prie pastato liepsnojantį automobilį.

Į įvykio vietą atvyko dešimtys policijos ir žvalgybos pareigūnų. Aplinkinė teritorija buvo uždaryta.

Per „Twitter“ paskelbtose nuotraukose matyti purvinoje gatvelėje ir griovyje daug vienas ant kito suvirtusių kūnų bei sužeistuosius tempiantys žmonės.

A.M.Nooras, vienas iš pagrindinių lyderių tadžikų dominuojamoje partijoje „Jamiat“, neretai kritikuoja A.Ghani ir Afganistano nacionalinės vienybės vyriausybę.

Jau ne pirmą kartą užpuolikai nusitaiko į partijos „Jamiat“ aukštus pareigūnus.

Užsienio reikalų ministras Salahuddinas Rabbani, vadovaujantis partijai „ Jamiat“, išgyveno panašų išpuolį per vienas laidotuves birželio mėnesį Kabule, mirtininkams įsimaišius į laidotuvių procesiją. Laidotuvių ceremonijoje dalyvavo vykdomosios valdžios vadovas Abdullah Abdullah, kuriam pavyko išvengti sužalojimų.

Politinės rietenos šalyje intensyvėja artėjant seniai atidėliotiems ir ateinančiais metais turintiems įvykti regionų valdžios bei parlamento rinkimams, taip pat 2019 metų prezidento rinkimams.

A.M.Nooras anksčiau buvo užsiminęs, kad gali siekti valstybės vadovo posto.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Asharafas Ghani
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Asharafas Ghani

Trečiadienį A.Ghani, priklausantis didžiausiai Afganistano etninei grupei – puštūnams, atleido Nepriklausomos rinkimų komisijos pirmininką Najibullah Ahmadzai po techninių ir politinių riktų, pakursčiusių nuogąstavimus, kad rinkimai gali neįvykti.

Be to, neseniai buvo atleistas švietimo ministras Asadullah Hanafi Balkhi, laikomas artimu A.M.Nooro sąjungininku, ir vienas iš A.Ghani patarėjų – Ahmadullah Alizai.

A.M.Nooras neseniai paragino sugrįžti viceprezidentą Abdul Rashidą Dostumą, įtakingą uzbekų karo vadą, kuris gegužę pabėgo į Turkiją, nes buvo apkaltintas savo politinio konkurento žaginimu ir kankinimu.

Anksčiau šiais metais A.M.Nooras susitiko su vykdomosios valdžios vadovo pavaduotoju Mohammadu Mohaqiqu, svarbiu asmeniu šiitų hazarų – persekiojamos tautinės mažumos – bendruomenėje, bei A.R.Dostumu Turkijoje ir aptarė galimybę formuoti „Afganistano gelbėjimo koaliciją“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų