Tai ne tik Pietų Azijos problema. Pastaraisiais metais panašios ekstremalios sąlygos buvo stebimos Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Europoje, Skandinavijoje ir Japonijoje, dėl kurių tūkstančiai žmonių pateko į ligonines ir mirė.
Ekstremalus karštis taip pat susijęs su padidėjusiu priešlaikinių gimdymų skaičiumi, mažo gimimo svorio kūdikių ir negyvų gimusiųjų skaičiumi, mažesniu produktyvumu, dažnesnėmis neaiškios kilmės lėtinėmis inkstų ligomis ir savižudybių skaičiumi.
Taigi kritiškai aukšta temperatūra yra visos visuomenės problema. Ji ne tik kenkia žmonių sveikatai, bet ir daro žalingą poveikį infrastruktūrai, pasėlių derliui ir naminių paukščių mirtingumui, kelia grėsmę pragyvenimui ir kenkia apsirūpinimo maistu saugumui. Pavyzdys - 2021 m. karščio kupolas Ramiojo vandenyno šiaurės vakaruose ir vakarų Kanadoje.
Jau dabar beveik 40 proc. su karščiu susijusių mirčių kyla dėl klimato kaitos.
Šis reiškinys būtų praktiškai neįmanomas be klimato kaitos. Ekstremalios temperatūros viršijo ankstesnius rekordus maždaug 5 ℃, dėl to mirė apie 1000 žmonių ir 69 kartus padaugėjo hospitalizacijų. Sumažėjo kviečių ir vyšnių derlius, o milijonai midijų, moliuskų ir austrių išvirė vandenyno aplinkoje, keldami grėsmę maisto saugumui ir vietinių tautų bei mažas pajamas gaunančių bendruomenių pragyvenimo šaltiniams.