Armėnija kaltina Azerbaidžaną kurstant humanitarinę krizę Kalnų Karabache, nes Baku praėjusiais metais uždarė vienintelį kelią, jungiantį šią kalnuotą teritoriją su Armėnija. Šį kelią, vadinamąjį Lačino koridorių, saugo Rusijos taikdariai.
Azerbaidžanas atmetė kaltinimą ir sako, kad Kalnų Karabachas gali gauti pagalbą per Azerbaidžano kontroliuojamą teritoriją.
Baku teigė, kad separatistų valdžia paprasčiausiai nesutiko su jos pasiūlymu vienu metu atidaryti ir Lačino koridorių, ir Agdamo kelią, jungiantį Kalnų Karabachą su likusia Azerbaidžano dalimi.
„Buvo užtikrintas lygiagretus Raudonojo Kryžiaus automobilių pravažiavimas“ Lačino koridoriumi, jungiančiu anklavą su Armėnija, ir Agdamo keliu, jungiančiu anklavą su likusia Azerbaidžano dalimi, pirmadienį socialiniuose tinkluose pranešė Azerbaidžano prezidento Ilhamo Aliyevo (Ilchamo Alijevo) patarėjas užsienio politikos klausimais Hikmetas Hajiyevas (Chikmetas Chadžijevas).
Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas pareiškė, kad „sprendimų priėmėjams pasiekus humanitarinį sutarimą, Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas (TRKK) šiandien per Lačino koridorių ir Agdamo kelią gabena kvietinių miltų ir būtiniausių medicinos priemonių siuntas žmonėms, kuriems jų reikia“.
Kalnų Karabacho gyventojams „skubiai reikia nuolatinės pagalbos, kurią teiktų reguliarios humanitarinės pagalbos siuntos. Šis sutarimas leido mūsų komandoms atnaujinti gyvybes gelbstintį darbą“, sakė TRKK Europos ir Vidurio Azijos regiono direktorė Ariane Bauer (Arian Bauer).
Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos dėl didelio maisto ir vaistų trūkumo Kalnų Karabache paragino vėl atidaryti Lačino ir Agdamo kelius humanitarinei pagalbai.
Ištisus mėnesius besitęsianti krizė ir Baku karių dislokavimas netoli Kalnų Karabacho ir palei sieną su Armėnija sukėlė baimę, kad gali kilti naujas konfliktas tarp priešininkių, kurios dėl šio regiono kariavo du karus.
Šešias savaites trukusios kautynės 2020 metais baigėsi Rusijai tarpininkaujant sudarytomis paliaubomis, pagal kurias Armėnija turėjo perleisti dalį teritorijos, kurią kontroliavo nuo praėjusio amžiaus 10-o dešimtmečio.
Nepaisant Europos Sąjungos, Jungtinių Valstijų ir Rusijos tarpininkavimo pastangų, abi pusės nesugeba pasiekti ilgalaikio taikos susitarimo.