Otava prieš du mėnesius ėmėsi priemonių prieš Rusijos interesus gyvybiškai svarbiuose naftos ir dujų sektoriuose, o šįkart nusitaikė į šalies ekonomikos flagmanę „Rosneft“.
Naujos ekonominės sankcijos ir draudimas išduoti vizas bus taikomas 37 Rusijos ir Ukrainos piliečiams, taip pat 17-ai Rusijos ir Ukrainos juridinių subjektų, įskaitant „Rosneft“.
Mūsų vyriausybė lieka ištikima savo įsipareigojimams palaikyti Ukrainos žmones, tęsiantis V. Putino režimo karinei agresijai, kuri nusinešė jau per 5,3 tūkst. žmonių gyvybių.
Sankcijų taikiniu tapo ir Sergejus Čemezovas, artimas prezidento Vladimiro Putino bendražygis nuo darbo KGB Drezdeno skyriuje laikų, kuris yra valstybinės korporacijos „Rostech", užsiimančios civilinės bei karinės paskirties produkcijos gamyba ir eksportu, generalinis direktorius.
„Mūsų vyriausybė lieka ištikima savo įsipareigojimams palaikyti Ukrainos žmones, tęsiantis (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino režimo karinei agresijai, kuri nusinešė jau per 5,3 tūkst. žmonių gyvybių“, – sakė Kanados premjeras Stephenas Harperis.
„Kanados pozicija lieka aiški: pripažįstame Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą ir niekada nepripažinsime neteisėtos Rusijos okupacijos jokioje tos šalies dalyje“, – pridūrė jis.
Šis žingsnis buvo žengtas Otavai derinant veiksmus su Europos Sąjunga ir Jungtinėmis Valstijomis, kurios taip pat taiko sankcijas Maskvai už jos karinę pagalbą separatistams Rytų Ukrainoje.
Ukraina antradienį paragino Vakarų šalis imtis „griežtų“ priemonių prieš Maskvą, kai separatistai atakavo Debalcevės miestą – svarbią geležinkelio jungtį – pažeisdami sekmadienį įsigaliojusias paliaubas.
„Kolektyvinės sankcijos, iki šiol paskelbtos Kanados ir jos partnerių, daro realų ekonominį spaudimą Putino režimui ir jo kolaborantams, – sakė S.Harperis. – Kaina Rusijai toliau didės, jeigu ji toliau eskaluos tą konfliktą ir neleis jo taikiai išspręsti.“