„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kanados interneto tiekėjai teisme pasiekė pergalę prieš Holivudo kino studijas

Kanados Aukščiausiasis Teismas penktadienį nusprendė, kad Holivudo kino studijos bei kiti autorių teisių savininkai privalo sumokėti interneto paslaugų tiekėjams už informaciją apie kanadiečius, įtariamus nelegaliais filmų ar kito turinio atsisiuntimais.
Žmogus prie kompiuterio
Žmogus prie kompiuterio / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šis sprendimas apsunkins pastangas kovojant su Kanados autorių teisių apsaugos įstatymo pažeidimais.

Suma, kurią autorių teisių savininkai bus priversti sumokėti tiekėjams už informaciją apie pažeidėjus bus nustatyta per tolimesnius posėdžius.

Bylą inicijavo keletas filmų prodiuserių, suvienijusių jėgas kovoje su neteisėtu jų kūrybos dalijimusi. Prodiuserių priešakyje – kino studija „Voltage Pictures“, žinoma dėl tokių kino juostų kaip „Išminuotojų būrys“ (The Hurt Locker) ar „Dalaso klubas“ (Dallas Buyers Club). Ši studija siekė sužinoti interneto tiekėjo „Rogers“ kliento tapatybę, kad galėtų jį paduoti į teismą.

Galiausiai „Voltage Pictures“ planavo į teismą paduoti dar 55 tūkst. „Rogers“ klientų, įtariamų autorių teisėmis apsaugotų kūrinių piratavimu.

„Rogers“ informaciją apie autorių teisių įstatymo pažeidėjus surinko, bet pareikalavo, kad prodiuseriai už jos perdavimą sumokėtų 100 Kanados dolerių (77 JAV dolerių) mokestį. Be to, kad būtų atskleista asmeninė informacija, reikalingas teismo sprendimas.

„Voltage Pictures“ teisme teigė, kad mokesčio ėmimas už informaciją pabrangintų įstatymų pažeidėjų paiešką.

Savo ruožtu „Rogers“ teigia per metus iš autorių teisių savininkų sulaukiantys daugiau nei 2 mln. užklausų dėl informacijos apie pažeidėjus. Anot tiekėjo, papildomos priemonės, kurių tektų imtis identifikuojant pažeidėjus ir autorių teisių turėtojams perduodant informaciją apie šiuos asmenis, padidintų administracines išlaidas.

Savo nutartyje Aukščiasiasis Teismas teigė, kad „Rogers“ turi teisę gauti kompensaciją už „sąžiningas išlaidas“, vykdant vadinamuosius Norvičo nurodymus. Byla buvo perduota žemesnės instancijos teismui, turinčia nustatyti kokią sumą privalo sumokėti interneto tiekėjai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs