Per debatus Briuselyje, kurių metu atmosfera buvo kaip reikiant įkaitusi, Graikijos kairiųjų radikalų atstovas Alexis Tsipras užsipuolė kelis kandidatus, kaltindamas juos dėl „katastrofiškos taupymo politikos“ ir reikalaudamas baigti su „skolų paranoja“.
Konservatorių kandidatas, buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude'as Junckeris, aštuonerius metus vadovavęs euro zonos valstybių finansų ministrus vienijančiai Eurogrupei, sureagavo į A.Tsipro išsakytus kaltinimus, atmesdamas graiko priekaištus, kad jo veiksmai nebuvo naudingi Graikijai.
„Ne vienerius metus dieną ir naktį dirbau, kad Graikija liktų euro zonoje“, – sakė J.C.Junckeris, pridūręs, jog padarė viską, kad pagelbėtų sunkioje padėtyje atsidūrusiai valstybei, tuo pat metu dėdamas pastangas, kad būtų sutvarkyti jos viešieji finansai.
Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ kandidatas, buvęs Belgijos premjeras Guy Verhofstadtas išjuokė A.Tsipro išsakytas pastabas, kad bankai ir Europos Sąjungos bankų politika kalti dėl Pietų Europos ekonominių negandų.
„Graikijoje, Italijoje priežastis buvo ne bankai, o bloga jūsų politinių partijų politika“, – sakė G.Verhofstadtas, kreipdamasis į graikų kandidatą.
Buvęs belgų premjeras gynė fiskalinės drausmės Bendrijoje svarbą jai stengiantis išbristi iš recesijos.
„Fiskalinė drausmė reikalinga, nes priešingu atveju nebus augimo... Ji reiškia, kad nebus naujų skolų“, – sakė G.Verhofstadtas, pridūręs, jog geriausias kelias pirmyn yra sukurti bendrą rinką, pašalinus ekonomikos barjerus 28 valstybes vienijančiame bloke.
Žaliųjų atstovė Ska Keller, vienintelė moteris tarp kandidatų į Europos Komisijos pirmininkus, sakė, kad dar griežtesnis taupymas Bendrijoje „pablogintų situaciją“, bei paragino valstybes nares stengtis investuoti į „tvarias darbo vietas“ atsinaujinančios energijos sektoriuje.
Socialistų kandidatas Martin Schulzas, baigiantis kadenciją Europos Parlamento pirmininko poste, sutiko, kad ES suklydo, „vienašališkai apkarpiusi“ išlaidas, ir pažymėjo, kad kova su mokestiniu sukčiavimu bei mokesčių slėpimu yra geriausias būdas papildyti valstybės iždą.
Tai buvo pirmieji tokio pobūdžio debatai, kuriuose dalyvavo visos penkios partijos, iškėlusios kandidatus į Europos Komisijos, aukščiausios Bendrijos vykdomosios institucijos, pirmininko postą.
Šįkart, kitaip nei ankstesnėse diskusijoje, trys kandidatai kalbėjo angliškai, J.C.Junckeris – prancūziškai, o A.Tsipras – gimtąja graikų kalba.
Debatus, kurie vyko Europos Parlamento pastate Briuselyje, transliavo 50 televizijos kanalų, daug radijo stočių ir interneto tinklalapių visoje Europoje. Diskusijai vadovavo patyrusi italų žurnalistė, kuri kalbėjo angliškai.
Likus dešimčiai dienų iki Europos Parlamento rinkimų kampanijos pabaigos daugiausiai dėmesio sulaukė A.Tsipras, buvęs komunistas, iki šiol vengęs dalyvauti viešuose debatuose.