Praėjusį mėnesį partijai pagaliau atsisakius „nulinio COVID“ politikos, daugelis interneto komentatorių išsakė priešingas pozicijas pačiais įvairiausiais klausimais.
Kas kaltas dėl daugybės užsikrėtimų ir mirčių? Ar vyriausybės paskirtas aukščiausio lygio sveikatos ekspertas yra patikimas? Ar tikrai omikron atmaina yra ne tokia pavojinga, kaip dabar sako Kinijos pareigūnai, nors atrodo, kad ligoninės pilnutėlės sergančių pacientų?
Net ginčijamasi, ar per artėjančią pavasario šventę žmonėms turėtų būti leista leisti fejerverkus, nors daugelis tai darė per Naujuosius metus.
Tokie virtualūs kivirčai rodo, kad šiuo metu šalis yra labai susiskaldžiusi, abi pusės nepasitiki viena kita ir skeptiškai žiūri viena į kitą – ir, daugiau ar mažiau, į partiją bei jos įgaliotinius.
Kai kuriais atvejais net partijos šalininkai netiesiogiai abejoja jos sprendimais, apsunkindami partijos cenzorių ir propagandos priemonių pastangas platinti jos žinutes.
„Staigus 180 laipsnių posūkis nuo „nulinio COVID“ sukėlė naują krizę, kurią vyriausybė turi paaiškinti žmonėms“, – paaiškino Kinijos politiką studijuojantis Claremont McKenna koledžo vyriausybės profesorius Minxin Pei.