Žiniasklaidos vaidmuo
Ironiška, bet tarptautinės žiniasklaidos dėmesys tragedijoms jūroje taip pat paskatina tuos, kurie gyvena chaosu virtusioje valstybėje. Pabėgėliai mato, kaip kiti lošia dėl savo gyvybių varganose valtelėse, ir pagalvoja, kad jiems jau yra tekę išgyventi ir dar blogiau.
Pabėgėliai mato, kaip kiti lošia dėl savo gyvybių varganose valtelėse, ir pagalvoja, kad jiems jau yra tekę išgyventi ir dar blogiau.
Žiniasklaidoje skleidžiama nepatvirtinta informacija apie tai, kad bus ribojamas pabėgėlių skaičius arba kad Turkija ims griežčiau prižiūrėti savo krantus ir neišleidinėti pabėgėlių laivų, ant kranto esančius desperacijos apimtus sirus paskatina kuo skubiau ryžtis kelionei.
„Yra žiniasklaidos poveikis. Žmonės sužino apie galimybę pabėgti, – sako Paryžiaus žurnalistas, rašantis apie Sirijos karą. – Tai tarsi kelionė iš mirties į viltį. Jie sako, kad jau yra negyvi, tai kodėl nepabandžius to.“
M.Erwani, kuris Sirijoje dirbo radijuje, paskutinius trejus metus gimtinėje praleido sukilėlių kontroliuojamame ir nuolat kitų pajėgų puldinėjamame Damasko priemiestyje. Jis taip pat buvo priverstas imti ginklą į rankas ir prisijungti prie sukilėlių.
Galiausiai nusprendė bėgti į Turkiją – keliavo per kalnus ir dykumą, naudojosi suklastotais dokumentais, davė kyšius. Jo kelionė truko savaičių savaites – tuo tarpu persikėlimas Egėjo jūra yra visai trumpas.
„15 dienų laukiau dykumoje, kur režimo, sukilėlių ir IS nariai kovėsi vieni su kitais, – sakė jis. – Praėjau režimo patikros punktus. Praėjau IS. Nebėra nieko, kas mane gąsdintų.“