2023 11 29 /19:07

Generalinis štabas: Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino 3 rusų vadavietes ir du sandėlius

Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje / Volodymyras Zelenskis / „Telegram“

Visas naujienas apie Rusijos įsiveržimą į Ukrainą rasite ČIA.

Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Maskvos teismas išdavė arešto orderį „Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainietei Jamalai

16:25

Maskvos teismas išdavė arešto orderį „Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainietei Jamalai pačiai jai nedalyvaujant pagal straipsnį dėl neva skelbtų klastočių apie Rusijos kariuomenę. Tai pranešė  Laisvės radijas su nuoroda į prokuratūrą.

Anksčiau dainininkę Rusijos vidaus reikalų ministerija buvo paskelbusi tarptautinės paieškos sąraše.

Prokuratūra patikslino, kad Jamala kaltinama „viešai paskleidusi sąmoningai melagingą informaciją, kurioje pateikiami duomenys apie Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų panaudojimą, motyvuojant nacionaline neapykanta“. Tiksliai nenurodoma, kokią informaciją ir kada Jamala paskleidė.

Jei bus sulaikyta, dainininkei gresia iki dešimties metų kalėjimo.

Pasak „Telegram“ kanalo „Shot“, teismas priėmė tokį sprendimą dėl 2022 m. balandžio mėn. paskelbto jos teksto apie įvykius Bučoje.

„Eurovizijos“ nugalėtoja iš Krymo

Jamala (tikrasis vardas Susana Džamaladinova) – Krymo totorių kilmės dainininkė ir aktorė. 2016 m., atstovaudama Ukrainai, Jamala laimėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą Stokholme su daina „1944“ apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją. 2023 m. Jamala įrašė albumą „Krymas“, kuriame surinko senąsias savo tautos dainas.

Dainininkė ne kartą pasisakė prieš Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją ir prieš Rusijos ginkluotą agresiją Ukrainoje. 2022 m. balandį Rusijos užsienio reikalų ministerija įtraukė ją į Ukrainos atlikėjų, kuriems 50 metų draudžiama atvykti į Rusiją, sąrašą.

Anna Goltsberg nuotr./Jamala
Anna Goltsberg nuotr./Jamala

 

Dėl raketų grėsmės daugelyje regionų paskelbtas oro pavojaus signalas

22:36

Lapkričio 29 d. vakare oro pajėgos paskelbė oro pavojaus signalą daugelyje rajonų dėl raketų atakų grėsmės, rašo Oro pajėgos „Telegram“.

22.03 val. Kyjivo, Čerkasų, Poltavos, Sumų, Charkivo ir Černigovo srityse paskelbtas oro antskrydžio pavojaus signalas. 

Generalinis štabas: Gynybos pajėgos sunaikino 3 rusų vadavietes ir 2 sandėlius

21:26

Per dieną fronte įvyko 73 kariniai susirėmimai, Rusija surengė 3 raketinius ir 13 oro smūgių, atliko 8 atakas su raketomis MLRS, pranešama Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo lapkričio 29 d. vakariniame pranešime.

Generalinio štabo duomenimis, Rusija atakavo Ukrainą valdomąja raketa Kh-31 ir dviem priešlėktuvinėmis raketomis S-300. Atakos buvo nukreiptos į civilinę infrastruktūrą.

„Per dieną gynybos pajėgų aviacija sudavė 2 smūgius teritorijoms, kuriose buvo sutelktas personalas, ginkluotė ir karinė įranga, ir dar 2 smūgius priešo priešlėktuvinių raketų sistemoms“, – sakoma pranešime.

„Raketinių pajėgų daliniai smogė 3 kontrolės punktams, 2 amunicijos traukiniams ir vietovei, kurioje buvo sutelktas priešo personalas, ginklai ir karinė įranga.“

Gynybos pajėgos užima pozicijas kairiajame Dniepro krante, Chersono srityje. 

Prancūzija artėja prie saugumo susitarimo su Ukraina

20:46

Prancūzijos užsienio reikalų ministerija ketina kitų metų pradžioje sudaryti saugumo susitarimą su Ukraina.

Paryžiaus pareigūnai su Kyjivu derasi jau kelis mėnesius.

Susitarimu siekiama nustatyti, kaip Prancūzija teiks Ukrainai humanitarinę, karinę ir finansinę pagalbą.

Atstovė spaudai Anne-Claire Legendre šiandien sakė, kad tikisi, jog dvišalis saugumo garantijų susitarimas bus baigtas rengti 2024 m. pradžioje.

Rusija galvoja reikalauti atvykstančių užsieniečių deklaruoti lojalumą

19:48

Pagal naujas Rusijos vidaus reikalų ministerijos rengiamas taisykles į šią šalį atvykstantiems užsieniečiams gali reikėti pasirašyti „lojalumo susitarimą“ pažadant nekritikuoti Maskvos puolimo Ukrainoje.

Rusija imasi beprecedenčių priemonių prieš kitamanius, turėdama galvoje ir 2024 metais įvyksiančius prezidento rinkimus, ilgą Vladimiro Putino valdymą turinčius pratęsti bent iki 2030-iųjų.

Pagal rengiamas naujas taisykles užsieniečiai privalėtų laikytis griežtų įstatymų, kuriais draudžiama kritikuoti karą Ukrainoje, ir nedaryti LGBTIQ bendruomenei palankių pareiškimų, pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS.

Remdamasi dokumento projektu TASS nurodė, kad užsieniečiai „įvažiuodami į Rusiją sutiks laikytis draudimų, įvestų siekiant apsaugoti Rusijos nacionalinius interesus, jokia forma nediskredituoti Rusijos (...) valstybinės užsienio ir vidaus politikos“.

„AP“/„Scanpix“/Maskva
„AP“/„Scanpix“/Maskva

Užsieniečiams pagal Rusijos įstatymus taip pat būtų draudžiama dalytis vieša informacija apie LGBTIQ santykius, „iškraipyti istorinę tiesą“ apie Sovietų Sąjungos vaidmenį Antrajame pasauliniame kare.

TASS nurodė, kad dokumentas netrukus bus pateiktas Valstybės Dūmai – žemiesiems Rusijos parlamento rūmams.

Pranešime nesakoma, kokios bausmės galėtų grėsti asmenims, pažeidusiems susitarimą.

Kremlius trečiadienį atsisakė žurnalistams pakomentuoti planuojamas naujas taisykles.

Didelę dalį užsieniečių Rusijoje sudaro migrantai iš Centrinės Azijos, kuriuos dabar net bandoma imti į kariuomenę kovoti Ukrainoje.

Daugelis vakariečių išvyko iš Rusijos, Maskvai praėjusių metų vasarį užpuolus kaimyninę šalį.

Vakarų žiniasklaidos priemonės smarkiai sumažino savo atstovų Rusijoje skaičių, baimindamosi dėl darbuotojų saugumo įsigaliojus griežtiems cenzūros įstatymams.

Rusija pagal cenzūros įstatymus jau nubaudė tūkstančius savo piliečių, kritikavusių puolimą Ukrainoje.

Vyriausybė: Lenkija sugriežtins Ukrainos sunkvežimių patikrinimus kelyje prie pasienio

19:07

Lenkijos vyriausybė trečiadienį pareiškė, kad, siekdama nuraminti protestuojančius lenkų vežėjus, sustiprins Ukrainos sunkvežimių patikrinimus keliuose, vedančiuose pasienio link.

„Tai bus išsamūs patikrinimai, kuriais bus siekiama patikrinti (...) visas Ukrainos vežėjams taikomas transporto taisykles“, – po susitikimo su sunkvežimių vairuotojais sakė Lenkijos infrastruktūros ministras Alvinas Gajadhuras.

Jis pridūrė, kad vežėjai svarstytų galimybę sušvelninti savo protestą, jei šie patikrinimai duotų realių rezultatų.

REUTERS-Scanpix nuotr.
REUTERS-Scanpix nuotr.

 

Antausis Maskvai: Lietuva, Lenkija ir Ukraina išstūmė Rusiją iš svarbios tarptautinės organizacijos

18:37

Rusijai trečiadienį patyrus pralaimėjimą, Lietuva, Lenkija ir Ukraina užsitikrino vietas Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) sprendimus priimančiame organe.

Keturios šalys – Rusija, Ukraina, Lenkija ir Lietuva – varžėsi dėl trijų vietų OPCW vykdomojoje taryboje.

Mažiausiai balsų surinko Rusija, todėl pirmą kartą organizacijos istorijoje ji neturės vietos taryboje.

„OPCW yra labai gerą reputaciją turinti tarptautinė organizacija, ir teroristams joje ne vieta“, – socialiniame tinkle „X“ pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Plačiau skaitykite ČIA.

 

Tariamų „samdinių“ muštynės Kyjive tapo pretekstu propagandai: kas iš tiesų įvyko?

18:12

Socialiniuose tinkluose platinama dezinformacinė žinutė tiražuojama prorusiškoje Ukrainos žiniasklaidoje. Joje tvirtinama, esą Kyjive įvyko masinės Vakarų samdinių muštynės. Pranešama, kad tokių samdinių yra tūkstančiai ir kad daugelis jų jau nužudyti.

Tačiau iki šiol nėra patikimos informacijos apie bent vieną Ukrainos pusėje kovojantį karį, kurį būtų galima laikyti samdiniu.

Plačiau šią istoriją skaitykite ČIA.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Kyjivas
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Kyjivas

 

Rusijos šaltiniai: Ukrainoje žuvo Rusijos kariuomenės generolas – jau septintasis

17:49

Keli Rusijos šaltiniai, remiantys karinę invaziją į Ukrainą, pranešė apie 14-ojo armijos korpuso vado pavaduotojo, generolo majoro Vladimiro Zavadskio mirtį.

Pirmieji pranešimai apie generolo majoro V.Zavadskio mirtį pasirodė lapkričio 28 d. vakare Maskvos jungtinės ginkluotųjų pajėgų vadavietės mokyklos uždaruose pokalbių kambariuose, skelbia BBC. Vienas iš mokyklos absolventų pranešė, kad apie 14 val. 30 min. Maskvos laiku generolas užlipo ant minos būdamas kovos zonoje.

Plačiau skaitykite ČIA.

BBC ir mil.ru nuotr./Vladimiras Zavadskis
BBC ir mil.ru nuotr./Vladimiras Zavadskis

 

NATO neteikia didelės reikšmės skirtingoms V.Zelenskio ir V. Zalužno nuomonėms

16:46

Šiaurės Atlanto aljansas nemano, kad Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio ir gynybos pajėgų vyriausiojo vado Valerijaus Zalužno skirtingi padėties fronte vertinimai yra labai svarbūs.

Tai Briuselyje vykusiame brifinge su anonimiškumo sąlyga pareiškė aukštas NATO pareigūnas, pranešė „RBK-Ukraina“ korespondentas.

„Nepervertinčiau šių skirtumų – jie (Zelenskis ir Zalužnas, – red.) tiesiog skirtingai vertina situaciją. Kai Zalužnas, kalbėdamas apie padėtį mūšio lauke, sako, kad karas virto sekinimo karu, – jis teisus. Negalime sakyti, kad šis apibūdinimas yra netikslus. O Zelenskis sako, kad pažanga padaryta, bet ji lėtesnė, nei norėtųsi. Abu šie teiginiai gali būti teisingi vienu metu“, – sakė pareigūnas.

Jis patikslino, kad V.Zalužnas savo pareiškimuose vadovaujasi karine perspektyva, o V.Zelenskis – politine.

Kartu pareigūnas teigė, kad Rusija dabar stengiasi maksimaliai išnaudoti tokius nesutarimus tarp politinės ir karinės vadovybės, nes jei fronte susidaro „aklavietė“, tai, pagal Rusijos versiją, reiškia, kad Ukraina pralaimi, o Rusija laimi karą.

„Rusijos valdžia ir ypač prezidentas Putinas desperatiškai tikisi, kad visi padarys išvadą, jog karas baigėsi. Žinoma, taip nėra“, – pridūrė pareigūnas.

Nuotr. iš A.Jermako „Telegram“ kanalo/Volodymyras Zelenskis (kairėje), Andrijus Jermakas ir Valerijus Zalužnas
Nuotr. iš A.Jermako „Telegram“ kanalo/Volodymyras Zelenskis (kairėje), Andrijus Jermakas ir Valerijus Zalužnas

 

Maskvos teismas išdavė arešto orderį „Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainietei Jamalai

16:25

Maskvos teismas išdavė arešto orderį „Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainietei Jamalai pačiai jai nedalyvaujant pagal straipsnį dėl neva skelbtų klastočių apie Rusijos kariuomenę. Tai pranešė  Laisvės radijas su nuoroda į prokuratūrą.

Anksčiau dainininkę Rusijos vidaus reikalų ministerija buvo paskelbusi tarptautinės paieškos sąraše.

Prokuratūra patikslino, kad Jamala kaltinama „viešai paskleidusi sąmoningai melagingą informaciją, kurioje pateikiami duomenys apie Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų panaudojimą, motyvuojant nacionaline neapykanta“. Tiksliai nenurodoma, kokią informaciją ir kada Jamala paskleidė.

Jei bus sulaikyta, dainininkei gresia iki dešimties metų kalėjimo.

Pasak „Telegram“ kanalo „Shot“, teismas priėmė tokį sprendimą dėl 2022 m. balandžio mėn. paskelbto jos teksto apie įvykius Bučoje.

„Eurovizijos“ nugalėtoja iš Krymo

Jamala (tikrasis vardas Susana Džamaladinova) – Krymo totorių kilmės dainininkė ir aktorė. 2016 m., atstovaudama Ukrainai, Jamala laimėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą Stokholme su daina „1944“ apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją. 2023 m. Jamala įrašė albumą „Krymas“, kuriame surinko senąsias savo tautos dainas.

Dainininkė ne kartą pasisakė prieš Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją ir prieš Rusijos ginkluotą agresiją Ukrainoje. 2022 m. balandį Rusijos užsienio reikalų ministerija įtraukė ją į Ukrainos atlikėjų, kuriems 50 metų draudžiama atvykti į Rusiją, sąrašą.

Anna Goltsberg nuotr./Jamala
Anna Goltsberg nuotr./Jamala

 

Kitas atnaujinimas po   30 s.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai