„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
05 24 /17:54

Karas Ukrainoje. „Šimtai žmonių bus suimti“: V.Putinas liepė FSB papurtyti Gynybos ministeriją, kad nubaustų už nesėkmes Ukrainoje

Naujausias žinias apie karą Ukrainoje skaitykite žemiau.
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu / „AFP“/„Scanpix“

Visas naujienas apie Rusijos įsiveržimą į Ukrainą rasite ČIA.

Tiesiogiai  30 s.
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

„Šimtai žmonių bus suimti“: V.Putinas liepė FSB papurtyti Gynybos ministeriją, kad nubaustų už nesėkmes Ukrainoje

22:03

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Sergejus Šoigu
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Sergejus Šoigu

Beprecedentė aukšto rango Rusijos generolų sulaikymo kampanija, kurią saugumo tarnybos pradėjo po gynybos ministro Sergejaus Šoigu atsistatydinimo, vykdoma Kremliui pritarus. Svarbiausia jos priežastis – saugumo tarnybų noras apkaltinti kariuomenę dėl nesėkmių Ukrainoje ir įgyti milžiniškų karinių biudžetų kontrolę.

Apie tai laikraščiui „The Moscow Times“ pasakoj du Rusijos vyriausybės pareigūnai, du Kremliui artimi pašnekovai ir Gynybos ministerijai artimas šaltinis. Visi jie prašė anonimiškumo dėl temos jautrumo.

„Šiuo metu vyksta žiaurus „valymas“. FSB likviduoja S.Šoigu komandą. Tai lauktas procesas. Teisėsaugininkai gavo leidimą pačiame [šalies vadovybės] viršuje“, – sakė Kremliui artimas šaltinis.

„Iki „valymų“ pabaigos dar laukia ilgas kelias. Mūsų laukia dar daugiau areštų“, – pridūrė jis.

Specialiųjų tarnybų pareigūnai, atsakingi už korupcijos tyrimus, pasirodė Gynybos ministerijos pastatų komplekse Frunzensko krantinėje Maskvoje dar prieš pranešant apie ministro pavaduotojo Timuro Ivanovo, vieno iš artimiausių ir ilgamečių S.Šoigu bendražygių, areštą. Pasak Gynybos ministerijai artimo šaltinio, tai įvyko balandžio pabaigoje, t. y. tada, kai S.Šoigu dar buvo ministras, bet jau buvo praradęs įtaką.

„Man atrodo, kad dabar [Gynybos ministerijos pastate] yra daugiau čekistų nei kariškių“, – sakė pašnekovas laikraščiui „The Moscow Times“.

Per dvi savaites nuo S.Šoigu atleidimo iš pareigų korupcijos baudžiamosiose bylose jau buvo suimti keturi aukšto rango Rusijos kariuomenės generolai. Ketvirtadienio vakarą Tyrimų komitetas pranešė apie penktąjį sulaikytą karininką.

Tai gali būti vienas iš didžiausių „valymų“ šiuolaikinėje Rusijos istorijoje, ir šis procesas tik įgauna pagreitį, laikraščiui „The Moscow Times“ sakė vienas iš Rusijos vyriausybės pareigūnų.

„Manau, kad iki metų pabaigos visuose Gynybos ministerijos padaliniuose iš viso bus suimta šimtai žmonių“, – pridūrė jis.

Kito kabineto pareigūno teigimu, medžiagos apie korupcines schemas Gynybos ministerijoje visada kaupėsi, buvo pradėtos baudžiamosios bylos. „Tačiau kol S.Šoigu buvo ministras ir turėjo didžiulę įtaką, tyrėjams nebuvo leidžiama jų tirti“, – laikraščiui „The Moscow Times“ sakė pašnekovas.

FSB gavo Kremliaus leidimą

Pradėta kampanija, kuriai FSB gavo Kremliaus leidimą, rodo, kad karo sąlygomis saugumo tarnybos laimi dviejų pagrindinių Rusijos galios struktūrų – kariuomenės ir FSB – konfrontacijoje, – sakė Kremliui artimas šaltinis.

„Dėl nesėkmingos invazijos turi būti kaltas vienas asmuo. Tai arba specialiosios tarnybos, kurios užsiėmė žvalgybiniu ir analitiniu pasirengimu karui ir žadėjo V.Putinui triuškinančią operaciją bei greitą pergalę. Tačiau nepavyko. Arba S.Šoigu vadovaujama „antroji pasaulio armija“, kuri turėjo užtikrinti V.Putino pergalę. Tačiau ji pasirodė esanti popierinis tigras ir patyrė didžiulę nesėkmę“, – aiškino „The Moscow Times“ pašnekovas.

Po V.Putino inauguracijos penktajai kadencijai surengtų pertvarkymų posto neteko ne tik S.Šoigu, bet ir specialiųjų tarnybų koordinatorius, Saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas. Nepaisant to, FSB šioje konfrontacijoje vis dėlto laimi: ji gali sulaukti paskatinimo ir apdovanojimų už „kovą su korupcija“ aukščiausiuose valdžios sluoksniuose.

Svarbiausia kontroliuoti sritis, kur didžiausi biudžetai

„Didžiausia užduotis – pastatyti savus žmones ir kontroliuoti „skaniausius“ dalykus, tas sritis, kuriose yra dideli biudžetai, – pastebėjo vyriausybės pareigūnas. – Ar rimtai manote, kad kas nors iš jų šiuo metu galvoja apie specialiąją operaciją?“

Gegužės 23 d. paaiškėjo, kad Maskvos karinis teismas dviem mėnesiams suėmė Rusijos ginkluotųjų pajėgų Vyriausiosios komunikacijos valdybos viršininką ir Generalinio štabo viršininko pavaduotoją generolą leitenantą Vadimą Šamariną. Tyrimų komitetas kaltina jį paėmus 36 mln. rublių kyšį.

Gegužės viduryje buvo sulaikytas Gynybos ministerijos Vyriausiosios personalo valdybos viršininkas Jurijus Kuznecovas, įtariamas 30,5 mln. rublių (371 tūkst. eurų) kyšio gavimu.

Balandžio pabaigoje, netrukus prieš S.Šoigu atsistatydinant iš gynybos ministro pareigų, pagal tą patį straipsnį buvo suimtas gynybos viceministras Timuras Ivanovas ir uždarytas į kardomąjį kalinimą. Jis kaltinamas gavęs 1,185 mlrd. rublių (12,24 mln. eurų) kyšį.

Be to, buvo suimti buvęs Pietų karinės apygardos 58-osios armijos vadas generolas Ivanas Popovas (jis kaltinamas sukčiavimu) ir Gynybos ministerijos Valstybinės tvarkos departamento vadovas Vladimiras Verteleckis. Vėliau I.Popovui kardomoji priemonė buvo pakeista į namų areštą.

Charkive nugriaudėjo serija sprogimų

00:57

Charkivas
Charkivas

Gegužės 25 d. naktį Charkive girdėjosi sprogimai, kai regione buvo paskelbtas oro pavojus dėl priešo raketų, įskaitant balistines, smūgių grėsmės.

Apie tai praneša „RBC-Ukraina“, remdamasi Charkivo meru Ihoriu Terechovu ir Charkivo srities karinės administracijos vadovu Olegu Sinegubovu.

Sprogimas įvyko miesto teritorijoje apie 00.35 val. Vietos portalai pranešė, kad girdėjosi keli sprogimai.

„Mieste garsiai girdisi. Būkite atsargūs!“ – sakoma Charkivo mero pareiškime „Telegram“ 00:36 val.

Administracija taip pat paragino Charkivo gyventojus ir rajono gyventojus oro pavojaus signalo metu likti slėptuvėse.

„Charkovas ir rajonas: likite slėptuvėse!“ – rašė OVA vadovas.

Maždaug po dešimties minučių mieste pasigirdo daugiau sprogimų.
 

F-16 naikintuvų programą baigė pirmoji Ukrainos pilotų grupė

00:28

Wikipedia.org nuotr./Jordanijos naikintuvai F-16s
Wikipedia.org nuotr./Jordanijos naikintuvai F-16s

JAV oro pajėgų nacionalinės gvardijos atstovas patvirtino, kad mokymus baigė pirmoji Ukrainos pilotų grupė, dalyvavusi naikintuvų F-16 mokymo programoje JAV.

Ukraina turėtų gauti dešimtis JAV pagamintų ketvirtos kartos naikintuvų, tačiau neaišku, kada. Ukrainos kariuomenės pareigūnai teigia, kad jie yra gyvybiškai svarbūs kovojant su Rusijos oro grėsmėmis, visų pirma su jos naudojamomis skraidančiomis bombomis – mirtinu sprogimu, kurį prokremliški kariniai tinklaraštininkai praminė „pastatų griovėju“.

Pasak „Politico“, dabar pilotai bus perkelti į Europą papildomiems mokymams.

„Bloomberg“: Ukraina planuoja kontrataką prieš Rusijos karius netoli Charkivo

23:44

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Civilių evakuacija Charkivo srityje
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Civilių evakuacija Charkivo srityje

Ukrainos kariuomenė pranešė, kad planuoja kontrpuolimus, siekdama išstumti Rusijos karius, kurie užėmė teritoriją šiaurės rytinėje Charkivo srityje.

Agentūros „Bloomberg“ duomenimis, prieš dvi savaites prasidėjusi invazija atvėrė naują frontą ir išsekino Kyjivo išteklius. Tačiau Maskvai nepavyko pasiekti savo tikslo sukurti iki 30 km buferinę zoną Ukrainos teritorijoje, penktadienį pareiškė Ukrainos generalinio štabo atstovas Igoris Prochorenka.

„Priešas buvo sustabdytas“, – sakė jis per brifingą Kyjive.

Rusija telkia karius palei sieną kaimyniniame Sumų regione, sakė I.Prochorenka. Pasak jo, ten sustiprinta gynyba, o kariuomenė vengs „klaidingų apskaičiavimų“, kurie leido rusams anksčiau šį mėnesį įsiveržti į Charkivo sritį.

Žiniasklaida: praėjusiais metais Rusijos kalinių skaičius sumažėjo 50 000

23:35

Videokadras ir AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusų kaliniai kankinami už atsisakymą kariauti Ukrainoje – jokio pasigailėjimo
Videokadras ir AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusų kaliniai kankinami už atsisakymą kariauti Ukrainoje – jokio pasigailėjimo

Rusijos nepriklausoma žiniasklaida pranešė, kad praėjusiais metais Rusijos kalėjimuose laikomų asmenų skaičius sumažėjo 58 000. Tai rodo, kad jų skaičius ir toliau nuolat mažėja, iš dalies dėl nuteistųjų verbavimo kovoti Ukrainoje.

Iš viso 2022-2023 m. į laisvę paleista apie 105 000 kalinių, pranešė žiniasklaida, remdamasi Rusijos kalėjimų tarnybos oficialiame leidinyje paskelbtais duomenimis.

Rusijoje įkalinimo lygis yra vienas didžiausių pasaulyje, o didžiulis kalėjimų ir darbo stovyklų tinklas driekiasi per 11 jos laiko zonų.

Buvęs valstybinės mokesčių tarnybos vadovas paleistas už 1,4 mln. dolerių užstatą

22:51

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Romanas Nasirovas teisme
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Romanas Nasirovas teisme

Buvęs Ukrainos mokesčių tarnybos vadovas Romanas Nasirovas gegužės 24 d. buvo paleistas iš areštinės už 55 mln. grivinų (apie 1,4 mln. JAV dolerių) užstatą, pranešė Aukštasis kovos su korupcija teismas.

R.Nasirovas buvo kaltinamas tuo, kad padedamas savo patarėjo gavo 722 mln. grivinų (apie 18 mln. JAV dolerių) kyšių. Pranešama, kad jis kyšiais užtikrino, jog žemės ūkio bendrovei būtų grąžinta daugiau kaip 3,2 mlrd. grivinų (apie 77 mln. dolerių) PVM.

R.Nasirovas suimtas nuo 2022 m. spalio mėnesio, pirminis užstatas – 532 mln. grivinų (apie 13,2 mln. dolerių).

JAV paskelbė naują karinį paketą Ukrainai: kas jį sudaro?

22:20

Nuotraukos: št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė | LK/JAV jūrų pėstininkai su HIMARS sistema vykdo kovinius šaudymus Lietuvoje
Nuotraukos: št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė | LK/JAV jūrų pėstininkai su HIMARS sistema vykdo kovinius šaudymus Lietuvoje

Gegužės 24 d. Jungtinės Valstijos paskelbė apie naują karinį paketą, kurio vertė – 275 mln. dolerių, pranešė JAV gynybos departamentas.

Tai ketvirtoji karinės pagalbos dalis nuo tada, kai praėjusį mėnesį JAV priėmė ilgai lauktą 61 mlrd. dolerių vertės užsienio gynybos įstatymą.

Naująjį paketą sudaro HIMARS amunicija, 155 mm ir 105 mm didelės galios artilerijos sviediniai, 60 mm minosvaidžio sviediniai ir vamzdžiais paleidžiamos, optiškai valdomos, laidais valdomos (TOW) raketos.

Papildomos prekės – prieštankinės sistemos „Javelin“ ir AT-4, tikslioji amunicija, šaulių ginklai ir šiems ginklams skirta amunicija, griovimo amunicija, prieštankinės minos ir taktinės transporto priemonės įrangai surinkti.

Į sąrašą taip pat įtraukti šalmai, neperšaunamos liemenės, cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės apsaugos priemonės, atsarginės dalys, techninė priežiūra ir kita pagalbinė įranga.

 

„Šimtai žmonių bus suimti“: V.Putinas liepė FSB papurtyti Gynybos ministeriją, kad nubaustų už nesėkmes Ukrainoje

22:03

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Sergejus Šoigu
ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Sergejus Šoigu

Beprecedentė aukšto rango Rusijos generolų sulaikymo kampanija, kurią saugumo tarnybos pradėjo po gynybos ministro Sergejaus Šoigu atsistatydinimo, vykdoma Kremliui pritarus. Svarbiausia jos priežastis – saugumo tarnybų noras apkaltinti kariuomenę dėl nesėkmių Ukrainoje ir įgyti milžiniškų karinių biudžetų kontrolę.

Apie tai laikraščiui „The Moscow Times“ pasakoj du Rusijos vyriausybės pareigūnai, du Kremliui artimi pašnekovai ir Gynybos ministerijai artimas šaltinis. Visi jie prašė anonimiškumo dėl temos jautrumo.

„Šiuo metu vyksta žiaurus „valymas“. FSB likviduoja S.Šoigu komandą. Tai lauktas procesas. Teisėsaugininkai gavo leidimą pačiame [šalies vadovybės] viršuje“, – sakė Kremliui artimas šaltinis.

„Iki „valymų“ pabaigos dar laukia ilgas kelias. Mūsų laukia dar daugiau areštų“, – pridūrė jis.

Specialiųjų tarnybų pareigūnai, atsakingi už korupcijos tyrimus, pasirodė Gynybos ministerijos pastatų komplekse Frunzensko krantinėje Maskvoje dar prieš pranešant apie ministro pavaduotojo Timuro Ivanovo, vieno iš artimiausių ir ilgamečių S.Šoigu bendražygių, areštą. Pasak Gynybos ministerijai artimo šaltinio, tai įvyko balandžio pabaigoje, t. y. tada, kai S.Šoigu dar buvo ministras, bet jau buvo praradęs įtaką.

„Man atrodo, kad dabar [Gynybos ministerijos pastate] yra daugiau čekistų nei kariškių“, – sakė pašnekovas laikraščiui „The Moscow Times“.

Per dvi savaites nuo S.Šoigu atleidimo iš pareigų korupcijos baudžiamosiose bylose jau buvo suimti keturi aukšto rango Rusijos kariuomenės generolai. Ketvirtadienio vakarą Tyrimų komitetas pranešė apie penktąjį sulaikytą karininką.

Tai gali būti vienas iš didžiausių „valymų“ šiuolaikinėje Rusijos istorijoje, ir šis procesas tik įgauna pagreitį, laikraščiui „The Moscow Times“ sakė vienas iš Rusijos vyriausybės pareigūnų.

„Manau, kad iki metų pabaigos visuose Gynybos ministerijos padaliniuose iš viso bus suimta šimtai žmonių“, – pridūrė jis.

Kito kabineto pareigūno teigimu, medžiagos apie korupcines schemas Gynybos ministerijoje visada kaupėsi, buvo pradėtos baudžiamosios bylos. „Tačiau kol S.Šoigu buvo ministras ir turėjo didžiulę įtaką, tyrėjams nebuvo leidžiama jų tirti“, – laikraščiui „The Moscow Times“ sakė pašnekovas.

FSB gavo Kremliaus leidimą

Pradėta kampanija, kuriai FSB gavo Kremliaus leidimą, rodo, kad karo sąlygomis saugumo tarnybos laimi dviejų pagrindinių Rusijos galios struktūrų – kariuomenės ir FSB – konfrontacijoje, – sakė Kremliui artimas šaltinis.

„Dėl nesėkmingos invazijos turi būti kaltas vienas asmuo. Tai arba specialiosios tarnybos, kurios užsiėmė žvalgybiniu ir analitiniu pasirengimu karui ir žadėjo V.Putinui triuškinančią operaciją bei greitą pergalę. Tačiau nepavyko. Arba S.Šoigu vadovaujama „antroji pasaulio armija“, kuri turėjo užtikrinti V.Putino pergalę. Tačiau ji pasirodė esanti popierinis tigras ir patyrė didžiulę nesėkmę“, – aiškino „The Moscow Times“ pašnekovas.

Po V.Putino inauguracijos penktajai kadencijai surengtų pertvarkymų posto neteko ne tik S.Šoigu, bet ir specialiųjų tarnybų koordinatorius, Saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas. Nepaisant to, FSB šioje konfrontacijoje vis dėlto laimi: ji gali sulaukti paskatinimo ir apdovanojimų už „kovą su korupcija“ aukščiausiuose valdžios sluoksniuose.

Svarbiausia kontroliuoti sritis, kur didžiausi biudžetai

„Didžiausia užduotis – pastatyti savus žmones ir kontroliuoti „skaniausius“ dalykus, tas sritis, kuriose yra dideli biudžetai, – pastebėjo vyriausybės pareigūnas. – Ar rimtai manote, kad kas nors iš jų šiuo metu galvoja apie specialiąją operaciją?“

Gegužės 23 d. paaiškėjo, kad Maskvos karinis teismas dviem mėnesiams suėmė Rusijos ginkluotųjų pajėgų Vyriausiosios komunikacijos valdybos viršininką ir Generalinio štabo viršininko pavaduotoją generolą leitenantą Vadimą Šamariną. Tyrimų komitetas kaltina jį paėmus 36 mln. rublių kyšį.

Gegužės viduryje buvo sulaikytas Gynybos ministerijos Vyriausiosios personalo valdybos viršininkas Jurijus Kuznecovas, įtariamas 30,5 mln. rublių (371 tūkst. eurų) kyšio gavimu.

Balandžio pabaigoje, netrukus prieš S.Šoigu atsistatydinant iš gynybos ministro pareigų, pagal tą patį straipsnį buvo suimtas gynybos viceministras Timuras Ivanovas ir uždarytas į kardomąjį kalinimą. Jis kaltinamas gavęs 1,185 mlrd. rublių (12,24 mln. eurų) kyšį.

Be to, buvo suimti buvęs Pietų karinės apygardos 58-osios armijos vadas generolas Ivanas Popovas (jis kaltinamas sukčiavimu) ir Gynybos ministerijos Valstybinės tvarkos departamento vadovas Vladimiras Verteleckis. Vėliau I.Popovui kardomoji priemonė buvo pakeista į namų areštą.

L.Kasčiūnas: sutarimo dėl Ukrainos narystės NATO Vašingtono susitikime tikėtis sudėtinga

21:39

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Laurynas Kasčiūnas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Laurynas Kasčiūnas

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas sako, kad sutarimo dėl Ukrainos narystės NATO liepą vykstančiame Aljanso viršūnių susitikime tikėtis sudėtinga.

„Matant, kas yra vienoje pusėje, kas yra šiuo klausimu kitoje pusėje, turbūt tikėtis kokio nors bendro sprendimo ir proveržio šia kryptimi bus labai sudėtinga. Bet mes, kaip valstybė, ir toliau esame Ukrainos pusėje ir būsime tie, kurie sakys, kad pakvietimas turi būti Vašingtone“, – LRT laidoje „Dienos tema“ penktadienį teigė ministras.

Anot jo, NATO šalių pozicijos, kada ir kokiomis sąlygomis Ukraina galėtų tapti NATO nare, išsiskiria.

„Mes, Lietuva, Baltijos šalys, visada aiškiai sakome, kad negalime suteikti Rusijai veto teisės dėl NATO plėtros, kad ji neturi tokios teisės turėti, bet kitos šalys vis tiktai traktuoja Ukrainos narystės klausimą, pakvietimą į Aljansą kaip ankstyvą ir todėl bando šio klausimo tiesiog išvengti“, – kalbėjo jis.

Aljansas dar 2008 metais Bukarešto susitikimo metu pareiškė, kad Ukrainą ateityje taps NATO nare, tačiau konkrečių terminų neįvardino.

Pernai liepą Vilniuje vykusio viršūnių susitikimo metu NATO lyderiai sutarė, jog kvietimas Ukrainai stoti į NATO bus įteiktas, kai dėl to sutars bloko valstybės ir šalis įvykdys keliamas sąlygas.

Kartu nuspręsta atleisti Ukrainą nuo Narystės veiksmų plano (angl. Membership Action Plan, MAP) vykdymo, įsteigti Aljanso ir Ukrainos tarybą bei patvirtintas ilgalaikės paramos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms planas

NATO viršūnių susitikimas Vašingtone vyks liepos 9–11 dienomis.

D.Kuleba: V.Putinas nori sužlugdyti Ukrainos taikos aukščiausiojo lygio susitikimą

21:32

„AFP“/„Scanpix“/Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba
„AFP“/„Scanpix“/Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nori sužlugdyti būsimą Ukrainos taikos viršūnių susitikimą Šveicarijoje, gegužės 24 d. pareiškė užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, reaguodamas į pranešimus apie tariamą V.Putino norą sustabdyti karą dabartinėse fronto linijose.

Anksčiau dienos pradžioje paskelbtame „Reuters“ pranešime, kuriame buvo cituojami neatskleisti Rusijos šaltiniai, teigta, kad V.Putinas yra pasirengęs paliauboms, kuriomis pripažįstamos dabartinės fronto linijos mūšio lauke, tačiau kovos toliau, jei Kyjivas ir jo sąjungininkai nesutiks.

D.Kuleba atmetė šiuos pranešimus, sakydamas, kad Rusijos prezidentas neturi jokio noro nutraukti Maskvos pradėtą karą.

„Putinas desperatiškai bando sužlugdyti birželio 15-16 d. Šveicarijoje vyksiantį taikos aukščiausiojo lygio susitikimą. Jis bijo jo sėkmės“, – rašė jis socialiniame tinkle „X“.

„Jo aplinka siunčia šiuos netikrus signalus apie tariamą pasirengimą paliauboms, nepaisant to, kad Rusijos kariuomenė ir toliau brutaliai puola Ukrainą, o jos raketos ir bepiločiai lėktuvai krinta ant Ukrainos miestų ir bendruomenių.“

Ukrainos aukščiausiojo lygio susitikime daugiausia dėmesio bus skiriama Ukrainos 10 punktų taikos formulei – planui, kurį pirmą kartą 2022 m. rudenį išdėstė prezidentas Volodymyras Zelenskis ir kuriame raginama visiškai išvesti Rusijos karius iš okupuotų Ukrainos žemių.

Pranešama, kad savo dalyvavimą pasauliniame taikos aukščiausiojo lygio susitikime patvirtino penkiasdešimt šalių, įskaitant Indiją.

 

Keturis rusų lėktuvus į pragarą pasiuntęs Ukrainos gynėjas: „Gėris turi ribotas galimybes, bet ne blogis“

21:21

Volodymyras Zelenskis / „Telegram“/Karas Ukrainoje
Volodymyras Zelenskis / „Telegram“/Karas Ukrainoje

„Gėriui tenka kovoti su ribotomis galimybėmis, o blogio niekas neriboja“, – sako Ukrainos priešlėktuvinės gynybos sistemos, kasdien kovojančios su Rusijos raketų teroru, vadas.

Estijos leidinio „Postimees“ žurnalistas lankėsi Ukrainos fronte ir išsamiai pasakoja, kas šiuo metu ten vyksta bei koks technologinis Rusijos proveržis pastebimas.

Majoro Serhijaus vadovaujamos gynybos sistemos atsakomybės zona yra Chersono srityje. Būtent per ją Rusijos kariuomenė turi trumpiausią kelią iš Krymo pusiasalio raketomis ir dronais „Shahed“ atakuoti Centrinės Ukrainos miestus ir infrastruktūrą.

Daugiau apie tai skaitykite ČIA.

Kitas atnaujinimas po   30 s.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų