„Manome, kad nors tai ir nesąžiningas mums mestas iššūkis, turėtume sugebėti jį įveikti. Ir mes jį įveiksime“, – pirmadienį paskelbtame interviu Vokietijos transliuotojui „Deutsche Welle“ sakė jis.
Vakarų Afrikos valstybių ekonominė bendrija (ECOWAS) įvedė prekybos ir finansines sankcijas Nigeriui po to, kai liepos 26 dieną sukilėlių kariai nuvertė demokratiškai išrinktą šalies prezidentą Mohamedą Bazoumą (Mohamedą Bazumą). Perversmą įvykdę lyderiai nepakluso ECOWAS reikalavimams grąžinti jį į valdžią.
Kiek anksčiau ECOWAS sutarė dėl budinčių pajėgų konstitucinei tvarkai atkurti, tačiau sakė, kad ir toliau siekia diplomatinio krizės sprendimo.
Blokas nutraukė finansinius sandorius, elektros energijos tiekimą ir uždarė sienas su Nigeriu, neturinčiu išėjimo į jūrą, taip užblokuodamas labai reikalingą importą į vieną skurdžiausių pasaulio šalių.
Kariuomenės vadai anksčiau teigė, kad dėl sankcijų žmonėms tapo sunku gauti vaistų, maisto produktų ir elektros energijos, o priemones pavadino „neteisėtomis, nežmoniškomis ir žeminančiomis“.
Tačiau A. M. L. Zeine taip pat išreiškė optimizmą dėl Nigerijos delegacijos vizito ir derybų su ECOWAS ir pabrėžė Nigerio ryšių su Nigerija bei Vakarų Afrikos bloku svarbą.
„Esame labai suinteresuoti išsaugoti šiuos svarbius ir istorinius santykius, taip pat norime, kad ECOWAS pirmiausia spręstų grynai ekonominius klausimus“, – sakė jis.
„Nes pagrindinis solidarumo principas – siekti, kad visos šiai sąjungai priklausančios valstybės galėtų sudaryti sąlygas klestėti, taip pat užtikrinti, kad kiekviena šalis galėtų pasinaudoti bendrijos solidarumu“, – kalbėjo A. M. L. Zeine.
Jis taip pat paragino žmones pasitikėti naująja valdžia.
„Savo veiksmus sutelkėme į tai, kad tarnautume jiems visiškai sąžiningai ir kompetentingai“, – sakė jis.