„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Karybos ekspertas paaiškina, kas nutiko Pietų Korėjoje

Karybos ekspertas Egidijus Papečkys paaiškino, kodėl taip nutiko, kad Pietų Korėjos prezidentas buvo paskelbęs karo padėtį nevykstant pačiam karui ir įvardijo viso to priežastis.

Siekė išvengti apkaltos dėl korupcijos

„Visus kamuoja klausimas, kas gi čia atsitiko, ir atsakymas aiškus kaip 5 centai – Pietų Korėjos prezidentas, siekdamas išvengti impičmento ir tyrimo dėl tikros ar menamos korupcijos niekam nesitikint ėmė ir įvedė karo padėtį.

Karo padėtis jam leido paralyžiuoti oponuojančių daugumą turinčių politinių partijų (ir visų kitų taip pat) veiklą, perimti informacijos priemonių kontrolę ir užsitikrinti sau saugumą.

Vis dėlto sakyti, kad niekam nesitikint būtų neteisinga – neturiu abejonių, kad toks prezidento sprendimas buvo suderintas su kariuomenės vadovybe“, – pastebi E.Papečkys.

Todėl iš karto prie parlamento buvo pasiųsti specialių operacijų pajėgų kariai, turintys labai aiškius nurodymus į juos neįleisti parlamentarų. Tačiau apie 200 jų sugebėjo prasmukti ir balsuoti už karo padėties panaikinimą.

Kariuomenės vadovybė tokį parlamentarų sprendimą ignoravo ir pasakė pripažinsianti tik prezidento sprendimą atšaukti karo padėtį.

„Joks sveiko proto pietų korėjietis nesutiks turėti reikalų su komunistiniu režimu“

Asmeninio albumo nuotr./Egidijus Papečkys
Asmeninio albumo nuotr./Egidijus Papečkys

„Didžiausias klausimas – o ką prezidentas planuoja daryti toliau? Paskelbti naujus rinkimus ir juos suklastoti? Nes jeigu rinkimai bus demokratiniai, tai greičiausiai vėl išrinks jam opozicines partijas, galbūt jos gaus net daugiau vietų, nei dabar. Tuo labiau, kad kol kas net pačio prezidento politinė jėga rodo nuostabą ir karo padėties įvedimo nepalaiko“, – kalbėjo analitikas Yoon Suk-yeolui dar prieš pareiškiant, kad atšaukia karo padėtį.

„Nerimtai skamba ir prezidento kaltinimas oponentams palaikant Šiaurės Korėjos komunistus. Joks sveiko proto pietų korėjietis net blogiausiame sapne nesutiks turėti reikalų su komunistiniu Šiaurės režimu.

Toks „kaltinimas“ gali tikti vienam vakarui, bet jau rytoj ryte jis atrodys kaip pigus pretekstas“, – pastebėjo E.Papečkys.

Pasak jo, antradienio vakare susiklosčiusi situacija galėjo turėti tik dvi išeitis: arba prezidentas įveda autoritarinį valdymą, prisidengdamas kariuomene, arba anksčiau ar vėliau sėda į kaltinamųjų suolą su neišvengiama liūdna pabaiga.

Analitikas atkreipė dėmesį: jei būtų buvęs įvestas autoritarinis valdymas nelabai patogioje padėtyje atsidurtų tos Europos valstybės, kurios pastaruoju metu vis gausiau pirko Pietų Korėjos gamintojų ginklus ir techniką.

Po to, kai Pietų Korėjos prezidentas paskelbė atšaukiąs karo padėtį, E.Papečkys pakomentavo trumpai: „Manau, kad jo dienos jau suskaičiuotos, nes už tokias politines aferas neišvengiamai tenka atsakyti.“

Analitikas tvirtino laukiantis Šiaurės Korėjos reakcijos. „Turėtų pasipilti vanduo ant propagandinio malūno, tokios dėkingos progos Šiaurėje niekas nesitikėjo“, – kalbėjo jis.

VIDEO: Užfiksuota, kaip moteris griebia už Pietų Korėjos kareivio šautuvo

VIDEO: Paskelbus karo padėtį, sraigtasparniai leidžiasi prie parlamento Pietų Korėjoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas