Kaip rašoma Italijos leidinyje „Il Foglio“, Paryžiuje, kur yra įkurtas „Femen“ organizacinis centras, merginos laikomos įžymybėmis. Galbūt todėl vieno teatro valdytojas netgi suteikė joms patalpas, nepaprašęs už tai nei cento.
Ukrainoje, kur gimė šis judėjimas, merginos vertinamos įvairiai. Praėjusį rudenį vietos televizijos kanalo „1+1“ žurnalistė sugebėjo pakliūti į šią organizaciją ir išbūti joje mėnesį. Per šį laiką ji surinko kai kuriuos duomenis apie „Femen“.
Paaiškėjo, kad šių merginų veikla gerai apmokama. Kiekviena protestuotoja kas mėnesį gauna po 2500 eurų – Ukrainoje tai yra išties didžiulis atlyginimas. Paryžiuje išlaidos didesnės, ir merginos pasakojo, kad išsirengiančios gražuolės čia gauna po tūkstantį eurų už darbo dieną.
Žurnalistė teigia, kad, jos duomenimis, „Femen“ aktyvistėms pinigus moka amerikietis verslininkas Jedas Sundenas, turintis verlo interesų Kijeve, o taip pat dar du vokiečių turtuoliai.
Grupė gerai organizuota, turinti palaikymą visoje Europoje, netrukus veikla bus pradėta ir JAV, Kanadoje, Brazilijoje, Izraelyje.
Pirmąjį protestą „Femen“ surengė 2008 metais, jis buvo nukreiptas prieš paauglių prostituciją. Vėliau merginos atkreipė dėmesį ir į politinius, ekonominius, religinius reikalus – iš pradžių Ukrainoje, o vėliau ir užsienyje.
Prieš penkis metus „Femen“ sudarė trys studentės – Ana, Oksana ir Irina. Per dvejus metus merginų skaičius išaugo iki 320. Kaip sakė pačios merginos, iš jų dvidešimt buvo pasiryžusios protestuoti apnuogindamos krūtines, o kitos – apsirengusios. Tačiau praėjusį rudenį „Femen“ paskelbė, kad yra jau daugiau kaip šimtas merginų, pasiryžusių protesto vardan apsinuoginti.
Šiuo metu „Femen“ turi savo paskyras „Facebook“ ir „Twitter“ socialiniuose tinkluose, interneto puslapį trimis kalbomis. Jos pardavinėja marškinėlius (kaina – 25 eurai), dažus kūnui (kaina 70 eurų), kitus reikmenis. Kovo 7 dieną Prancūzijoje pasirodė ir knyga apie šią organizaciją.