Kas vyksta: Indija kaip ir Kinija atsisakė priimti tanklaivius su rusiška nafta, kuriai taikomos sankcijos

Indija neįsileis į savo uostus tanklaivių, kuriems dėl Rusijos naftos gabenimo taikomos naujos JAV sankcijos, sakė aukštas Indijos pareigūnas. Jo teigimu, tik tiems laivams, kurie buvo išnuomoti iki sausio 10 d., bus leista iškrauti krovinius, jei jie tai padarys iki kovo 12 d., praneša „Bloomberg“.
Rusijos tanklaivis
Rusijos tanklaivis / „Shutterstock“

Be to, Indijos bankai dabar reikalaus kilmės sertifikatų, kad įsitikintų, jog nafta tiekiama iš tiekėjų, kuriems netaikomos sankcijos, pridūrė pareigūnas.

Anksčiau buvo pranešta, kad Kinija atsisakė priimti Kremliaus „šešėlinio laivyno“ tanklaivius. Sankcijų sulaukę laivai „Huihai Pacific“, „Mermar“ ir „Olia“, gabenantys daugiau kaip 2 mln. barelių naftos, šiuo metu stovi be darbo rytiniuose šalies vandenyse. Visi jie išplaukė iš Rusijos Tolimųjų Rytų Kozmino uosto, skelbia „The Moscow Times“.

Sausio 10 d. kadenciją baigiančio JAV prezidento Joe Bideno administracija įvedė plataus masto sankcijas Rusijos naftos pramonei, tarp kurių yra daugiau kaip 180 „šešėlinio laivyno“ tanklaivių, naftos ir draudimo bendrovių. Apribojimai buvo taikomi „Gazprom Neft“, jos patronuojamosioms įmonėms ir „Surgutneftegaz“, taip pat draudimo bendrovėms „Alfa Insurance“ ir „Ingosstrach“.

Vėliau laivų, kuriems ribojamosios priemonės, kurias JAV, Jungtinė Karalystė ir ES taikė daugiau nei metus, skaičius padvigubėjo. „Lloyd's List“ apskaičiavo, kad bendras „šešėlinio laivyno“, vežančio angliavandenilius apeinant sankcijas, dydis yra beveik 670 tanklaivių.

Dėl naujų apribojimų naftos kaina pakilo virš 80 JAV dolerių už barelį. Po to Indijos naftos ministras ir valstybinių bendrovių vadovai susirinko į skubų susitikimą aptarti pramonės ateities, sakė susitikime dalyvavę asmenys. Sankcijos Rusijai buvo pagrindinė tema, o einamieji klausimai liko antrame plane, sakė jie.

Indijos naftos perdirbimo gamyklų vadovai teigia, kad jie vis dar nagrinėja dokumentus su teisės departamentais. Kai kurie jų pirmadienį sakė, kad jau ruošiasi dideliems tiekimo sutrikimams, kurie gali trukti nuo trijų iki šešių mėnesių ir paveikti iki 800 000 barelių per dieną importą. Baimindamiesi spartėjančios infliacijos, jei šaliai teks pirkti brangesnę naftą iš kitų gamintojų, vyriausybės pareigūnai ruošiasi deryboms su JAV, siekdami, kad Rusijos tiekimas nenutrūktų.

Indijos pareigūnas agentūrai „Bloomberg“ sakė, kad naftos perdirbėjai taip pat tariasi dėl ilgalaikių sandorių su Artimųjų Rytų tiekėjais. Priklausomai nuo rinkos sąlygų, jie gali ieškoti papildomų barelių.

Indija taip pat tiria, kas atsitiks su valstybinių įmonių akcijų paketais „Rosneft“ projekte „Vostok Oil“, kuriam buvo skirtos sankcijos. Bendrovių „ONGC Videsh Ltd“, „Oil India Limited“, „Indian Oil Corp.“ ir „Bharat Petroresources Ltd“ konsorciumui priklauso 49,9 proc. bendrovės „Vankorneft“, kuri plėtoja Vankoro naftos ir dujų telkinį Krasnojarsko krašte, akcijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai