2022 11 04

Lietuvės pažintis su Irano moralės policija ir protestuojančiomis moterimis

Pirmą kartą Irano dorovės policija mane sustabdė Isfahane. Išsigandau, nors mano plaukus tvarkingai dengė hidžabas, o ant kelnių dėvėjau kelius dengiančią suknelę. „Dorovės sargams“ užkliuvo tai, kad aikštėje ėjau kartu su iraniečiu bičiuliu. Nesigiminiuojantiems vyrui ir moteriai nepridera šiaip sau vaikštinėti po miestą, tačiau pavyko išsisukti pamelavus, kad bičiulis – mano sesers būsimas vyras, o aš į Iraną atvykau dėl vestuvių.
Iranas
Iranas / V.Samarinaitės nuotr.

Man pasisekė.

22 metų Mahsai Amini nepasisekė. Tos pačios moralės policijos sulaikyta kurdų kilmės iranietė mirė, o jos mirtis sukėlė milžiniškus protestus.

Moterys, merginos ir mergaitės išėjo į gatves išreikšti savo pasipiktinimą, nepritarimą, ėmė laužuose deginti skraistes, skanduodamos „moterys, gyvenimas, laisvė“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestuotojai Irane
AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestuotojai Irane

Irano režimas protestus malšina viduramžiškais būdais. Jau žuvo per 200 žmonių, įkalinta per tūkstantį. Tai nebėra tik už moterų, žmogaus teises. Tai – pasipriešinimas režimui.

„Nerimauju dėl jos“

„Su savo žmona nesikalbėjau jau 2 savaites, – 15min sakė Sirijoje dirbantis iranietis Morteza. – Ji aktyviai dalyvauja protestuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų