Izraelis ir dauguma Vakarų valstybių, įskaitant Jungtinę Karalystę, JAV, Kanadą ir visą Europos Sąjungą, „Hamas“ ir jos karinį sparną – „al Qassam“ brigadas – laiko teroristais.
Tačiau kitos valstybės laiko ją teisėta teritorijos administracija, skelbia „Sky News“.
Tarp jų – Iranas, kuris yra vienas iš pagrindinių grupuotės rėmėjų, ir šiitų islamistų grupuotė „Hezbollah“ Libane.
„Hamas“ taip pat teikia Gazos gyventojams socialines paslaugas, tokias kaip švietimas ir medicininė priežiūra ligoninėse, skelbia „Sky News“.
Ar jai pritaria visi palestiniečiai?
„Hamas“ teigia, kad yra laisvės kovos judėjimas, siekiantis išlaisvinti palestiniečius iš okupacijos ir susigrąžinti didelę Izraelio dalį. Dėl savo smurto naudojimo „Hamas“ skaldo palestiniečius ir Palestinos valstybės sukūrimą remiančius asmenis.
Neseniai Palestinos politikos ir apklausų tyrimų centro atlikta apklausa parodė, kad trečdalis palestiniečių mano, jog vidinis ir politinis susiskaldymas tarp Palestinos savivaldos Vakarų Krante ir „Hamas“ Gazos Ruože yra „žalingiausias įvykis nuo 1948 m.“.
Ta pati apklausa parodė, kad daugiau nei pusė Gazos Ruože ir Vakarų Krante gyvenančių palestiniečių balsuotų už „Hamas“, o ne už Palestinos savivaldą.
Grupuotės populiarumas išaugo po dvi savaites trukusio konflikto su Izraeliu 2021 m. Apie 75 proc. apklaustųjų mano, kad „Hamas“ gina al Aksos mečetę ir kitas musulmonų šventąsias vietas Rytų Jeruzalėje.