Naujienų agentūros AFP žurnalistas pranešė matęs, kaip virš misijos pastato buvo iškelta Kataro vėliava.
Kataras tapo antrąja po Turkijos šalimi, oficialiai atnaujinusia savo ambasados veiklą po to, kai islamistų vadovaujami sukilėliai anksčiau šį mėnesį nušalino nuo valdžios prezidentą Basharą al Assadą (Bašarą Asadą).
Kataras Sirijos pilietinio karo metu rėmė opozicijos grupes.
Prieš kelias dienas Doha į Damaską išsiuntė diplomatinę delegaciją susitikti su pereinamojo laikotarpio vyriausybe. Misija išreiškė „visišką Dohos įsipareigojimą remti Sirijos žmones“, naujienų agentūrai AFP sakė vienas Kataro diplomatas.
Europos Sąjunga antradienį pareiškė esanti pasirengusi atnaujinti savo diplomatinės misijos Damaske veiklą, o Didžioji Britanija, Prancūzija ir Jungtinės Valstijos po B. al Assado nuvertimo nusiuntė savo delegacijas į Sirijos sostinę.
Antradienį virš Paryžiaus ambasados Damaske buvo iškelta Prancūzijos vėliava, nors šalies specialusis pasiuntinys Sirijoje sakė, kad misija liks uždaryta „tol, kol bus įvykdyti saugumo kriterijai“.
Tuo tarpu Jungtinės Valstijos penktadienį panaikino 10 mln. JAV dolerių premiją, kurią prieš kelerius metus buvo paskelbusios už Ahmedą al-Sharaa (Ahmedą Šarą) – naująjį Sirijos lyderį ir islamistų sukilėlių grupuotės "Hayat Tahrir al-Sham", vadovavusios B. al Assado nuvertimui, vadovą.
HTS kilo iš „al Qaeda“ atšakos Sirijoje, ir nemažai Vakarų valstybių ją laiko teroristine organizacija. HTS savo ruožtu siekia švelninti savo retoriką ir pasižadėjo ginti šalies religines mažumas.