„Mūsų vertinimu, apie 12 buvusių karių prisidėjo prie tų tinklų“, – sakė šaltinis, pageidavęs, kad jo vardas nebūtų viešinamas.
„Visgi mums susirūpinimą kelia ne buvę kariai. Svarbu išvengti mūsų pajėgų radikalizacijos“, – pridūrė jis.
Gynybos ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas atsisakė komentuoti šį klausimą.
„Atvejai, kai buvę kariai susiviliojo džihadizmu, yra itin reti“, – sakė jis per spaudos konferenciją, per kurią pristatė naujas kovos su terorizmu priemones po neseniai įvykdytų džihadistų išpuolių Paryžiuje.
Apie 1 000 darbuotojų turintis kariuomenės kontržvalgybos padalinys bus sustiprintas 65 naujais nariais, kurie padės atidžiau tikrinti ginkluotosiose pajėgose norinčių tarnauti asmenų biografijas, nurodė Gynybos ministerija.
Iki šiol armijai didžiausią susirūpinimą kėlė pavojus, kad radikalizavęsi kariai gali nukreipti ginklus į savo tarnybos draugus arba panaudoti savo žinias apie karybos metodus ir sprogmenis atakoms vykdyti.
Kaip pranešė radijas RFI, dauguma buvusių karių, perėjusių į džihadistų pusę, prisidėjo prie judėjimo „Islamo valstybė“
Kaip pranešė radijas RFI, dauguma buvusių karių, perėjusių į džihadistų pusę, prisidėjo prie judėjimo „Islamo valstybė“. Pranešime nurodoma, kad tarp tų kovotojų esama buvusių specialiųjų pajėgų ir Užsieniečių legiono narių.
Vienas iš jų vadovauja grupei užverbuotų prancūzų, kurią jis apmokė šiaurės rytų Sirijoje, nurodė radijas.
„Kiti yra sprogmenų ekspertai“, – pažymėjo RFI, kurio žiniomis, dauguma tų kovotojų yra jaunesni negu 30 metų.
Maroko dienraštis „L'Opinion“ paskelbė, kad vienas iš tų kovotojų anksčiau tarnavo jūrų pėstininkų elitiniame 1-ajame parašiutininkų pulke. Prancūzijos žvalgybos šaltiniai sakė, kad tas buvęs oro desantininkas jiems yra „žinomas“.