Pranešimas pasirodė Serbijoje vyraujant nesaugumo pojūčiui po dvejų masinių šaudynių šio mėnesio pradžioje, iš kurių vienos įvyko mokykloje.
Ministerija nurodė, kad 78 Belgrado pradinės ir 37 vidurinės mokyklos anksti trečiadienį elektroniniu paštu gavo įspėjimus apie tariamai padėtus sprogstamuosius užtaisus.
Policijai tikrinant pastatus buvo atidėtos pamokos ir evakuoti mokiniai.
Nepranešama, kad kurioje nors mokykloje būtų rasta bombų, o policija dar nepateikė savo ataskaitos.
Panašūs grasinimai mokyklų adresais Serbijoje ir kitose regiono šalyse buvo siunčiami ir anksčiau, bet kiekvieną kartą jie pasirodydavo esantys melagingi.
Visgi pastarieji įspėjimai gali dar labiau padidinti visuomenės baimę dėl saugumo po gegužės 3 ir 4 dienomis įvykusių šaudymo incidentų, per kuriuos žuvo 10 žmonių, o 21 buvo sužeistas.
Valdžios institucijos mokyklose jau dislokavo policiją, taip pat pradėjo kovą su ginklų įsigijimu bei laikymu.
Pirmasis incidentas įvyko Belgrado centre esančioje mokykloje, kai tėvo ginklą pasiėmęs 13-metis berniukas pradėjo šaudyti. Kitą dieną dvidešimtmetis dviejuose kaimuose į pietus nuo Belgrado iš automatinio ginklo šaudė į atsitiktinius žmones.
Šie įvykiai pribloškė Serbiją ir paskatino imtis veiksmų. Po šaudynių dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo dviejuose protestuose prieš smurtą, o penktadienį planuojama surengti daugiau demonstracijų.
Opozicinės partijos reikalauja, kad atsistatydintų vidaus reikalų ministras ir žvalgybos vadas, o iš dviejų provyriausybinių tinklų būtų atimtos nacionalinio transliavimo licencijos dėl smurtinio turinio ir karo nusikaltėlių bei nusikalstamo pasaulio veikėjų įtraukimo į savo programas.
Oponentai taip pat kaltina šalies prezidentą Aleksandarą Vučičių neapykantos kalbomis prieš kritikus bei demokratinių laisvių varžymu, kas, anot jų, neramioje Balkanų šalyje kelia įtampą ir nesutarimus.
Pats A.Vučičius tai neigia. Gegužės 26-ąją jis ketina surengti savo paties mitingą ir užsiminė, kad iki rugsėjo gali būti surengti pirmalaikiai rinkimai.