Moteris kūdikį greitkelyje pagimdė dviem mėnesiais per anksti. Vaiko tėvai skubėjo į ligoninę, kuri buvo valanda nuo jų kaimo.
Medikai į viešumą vėl iškėlė seną problemą – trūkstant medikų ir siekiant sutaupyti pinigų, ligoninės sukoncentruotos didžiuosiuose šalies miestuose.
F.Hollande turi planų į kaimiškas vietoves paskirti daugiau gydytojų. Jo teigimu, kūdikio mirtis buvo priminimas, kad medikų trūkumas Prancūzijoje negali būti toleruojamas. Tačiau vis dar neaišku, kokių priemonių galima imtis, kai šalies sveikatos apsaugos sistemoje – 14,7 mlrd. skolos plyšys, o vyriausybė visais būdais stengiasi sumažinti biudžeto deficitą.
Kūdikis, kaip praneša independent.co.uk, gimė degalinėje tiesiog automobilyje. Tėvai vyko iš kaimo Lo regione į Koreze esančią ligoninę. Netoliese jų buvusi ligoninė buvo uždaryta prieš trejus metus. 35-erių metų moterį ryte gydytojas įspėjo skubėti į ligoninę. Neaišku, kodėl sutuoktiniai neišsikvietė greitosios ir nusprendė vykti patys.
Lakapel Marivalio kaimo meras, kuriame pora gyvena, teigė, jog kūdikio mirtis sukrėtė ir papiktino kaimo gyventojus. „Visas kaimas gedi. Ši pora buvo mėgstama ir jau kelerius metus bandė susilaukti kūdikio. 2009 metais mes įspėjome, kad ligoninės Fižake uždarymas gali turėti pražūtingų pasekmių“, – sakė Pascalis Lewickis.
Prancūzijos akušerių-ginekologų asociacijos prezidentas daktaras Jeanas Marty nurodė, kad uždarius nedidelius gimdymo namus padaugėjo priešgimdyminių ir pogimdyminių komplikacijų. Per 13 metų Prancūzija, kuri buvo septinta saugiausia šalis gimdyvėms pasaulyje, nukrito į 20 vietą. 1 000 kūdikių tenka 3,8 mirtys.
Anot J.Marty, uždaryti mažesnes ligonines nuspręsta taupant ir stingant medikų, tačiau biurokratai tikino, jog didesnės ligoninės yra saugesnės.