Šis žingsnis žengtas po to, kai Haičio ministras pirmininkas Arielis Henry (Arielis Anri) sutiko atsistatydinti, ginkluotoms gaujoms užėmus didžiąją dalį šios Karibų jūros regiono valstybės teritorijos.
„Visiškai sugriovus teisėtvarką ir vėliau atsistatydinus Haičio ministrui pirmininkui, iš esmės pasikeitė aplinkybės“, – naujienų agentūrai AFP sakė užsienio reikalų sekretorius Koriras Sing'oei (Koriras Singoi).
„Nesant Haičio politinės administracijos, policijos pajėgų dislokavimas negali būti grindžiamas jokiais argumentais, todėl vyriausybė, prieš priimdama tolesnius sprendimus šiuo klausimu, lauks, kol Haityje bus įsteigta nauja konstitucinė valdžia“, – pridūrė jis.
Tačiau K. Sing'oei sakė, kad Kenija ir toliau yra įsipareigojusi „vadovauti MSS“, turėdama omenyje daugianacionalinę saugumo paramos misiją, kurią JT Saugumo Taryba patvirtino praėjusių metų spalį.
Gaujos užvaldė didžiąją dalį skurdžios šalies, o pastarosiomis savaitėmis krizė tapo dar žiauresnė: gatvėse mėtosi lavonai, ginkluoti banditai plėšikauja svarbiausios infrastruktūros objektuose, be to, kyla baimė, kad kils badas.
Kenija yra sakiusi, kad yra pasirengusi į Haitį nusiųsti iki 1 000 karių, tačiau jos planai susidūrė su teisiniais sunkumais.
Tuo metu Jungtinės Valstijos antradienį sukritikavo Kenijos pranešimą, kuriame ji teigia stabdanti policijos misiją Haityje, sakydamos, kad pagal pereinamojo laikotarpio susitarimą bus sudaryta nauja vyriausybė, kaip to siekė Nairobis.
„Žinoma, būčiau susirūpinęs dėl bet kokio vėlavimo, bet nemanome, kad reikės delsti“, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas spaudai Matthew Milleris (Metjus Mileris).