R.Odinga atsisako pripažinti turtingiausio Kenijos žmogaus Uhuru Kenyattos pergalę per pirmąjį rinkimų ratą.
Kovo 4-ąją Kenijoje vykę rinkimai buvo pirmieji nuo 2007 metų, kai ginčijami rezultatai išprovokavo didelius genčių susirėmimus, per kuriuos žuvo per 1 200 žmonių.
Mažiausiai vienas žmogus buvo sužeistas šeštadienį, kai policija greitai išvaikė prie teismo rūmų susirinkusią minią, pasakojo įvykio vietoje esantis naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistas.
Kai kurie R.Odingos šalininkai vilkėjo marškinėlius su šūkiais „Palaikau peticiją“ ir „Teismą demokratijai“, atkartojančius šio kandidato pareiškimus, kad jo peticija bus Kenijos demokratijos išbandymas.
Tiek U.Kenyatta, tiek rinkimų komisija neigia susitarę klastoti rinkimų rezultatus.
Kenijos prezidento rinkimus pralaimėjęs premjeras R.Odinga užginčijo balsavimo rezultatus
Kadenciją baigiantis Kenijos premjeras Raila Odinga, kurio pralaimėjimą prezidento rinkimuose Uhuru Kenyattai nulėmė nedidelis balsų skaičius, šeštadienį oficialiai užginčijo rinkimų rezultatus.
R.Odingos Koalicijos už reformas ir demokratiją (CORD) pareigūnai pateikė ieškinį Aukščiausiajam Teismui, kai premjeras pasakė kalbą savo šalininkams ir žurnalistams, susirinkusiems prie jo biuro.
„Neturiu jokių dvejonių teisėtai užginčyti rinkimų baigtį, – sakė jis. – Padaryti priešingai būtų naujosios konstitucijos išdavystė – tuo pačiu visko, ką brangina Kenijos žmonės.“
U.Kenyatta, kuris tik per plauką išvengė antrojo rinkimų rato, pelnydamas 50,07 proc. balsų, įveikė savo pagrindinį varžovą R.Odingą daugiau kaip 800 tūkst. balsų daugiau.
Per savo trečią nesėkmingą mėginimą užimti šalies vadovo postą R.Odinga surinko 43,31 proc. balsų. Jis sakė paklusiantis Aukščiausiojo Teismo nutarčiai ir paragino taip pat elgtis U.Kenyattą.
„Ne kartą rodžiau, kad esu pasiruošęs parodyti pagarbą ir paklusti Aukščiausiojo Teismo sprendimui. Kviečiu savo brolį Uhuru viešai padaryti tą patį“, – sakė jis.
Premjero partijos pareigūnai ketino įteikti savo peticiją penktadienį, tačiau sakė atidėję šį žingsnį iki šeštadienio – paskutinės dienos, kai tai galima padaryti – nes buvo tikimasi, kad pilietinės visuomenės judėjimai pirmiau pateiks atskiras peticijas.