2005 metų spalį septynmetę Moniką Samaan ištiko salmonelinė encefalopatija – smegenų pažeidimas, susijęs su apsinuodijimu maistu, dėl kurio mergaitė taip pat patyrė kraujo užkrėtimą ir sepsinį šoką.
Kiti jos šeimos nariai taip pat susirgo ir pareiškė, kad M.Samaan apsinuodijimą, sukėlusį didelį mąstymo, motorinių ir kalbos funkcijų pablogėjimą bei visišką rankų ir kojų nevaldymą, sukėlė blynelis su vištiena ir salotomis „Twister“, pirktas viename KFC restorane Sidnėjuje.
Naujojo Pietų Velso Aukščiausiasis Teismas prieš savaitę priėmė šeimai palankią nutartį, o penktadienį įpareigojo KFC sumokėti 8 mln. Australijos dolerių kompensaciją už padarytą žalą, taip pat apmokėti teismo išlaidas.
Šeimos advokatas George'as Vlahakis savo pranešime nurodė, kad jo klientams palengvėjo, nes teisinė kova pagaliau baigėsi.
„Dideli Monikos smegenų pažeidimai ir sunkus neįgalumas jau išsekino labai ribotus šios šeimos išteklius, – sakė jis. – Monika dabar jau didelė mergaitė, ir jiems vis sunkiau ją kilnoti, prižiūrėti ir rūpintis jos esminiais poreikiais, taip pat rūpintis Monikos jaunesniais broliais ir seserimis.“
„Priteista kompensacija labai reikalinga. Buvo pripažinta, kad Monika iš KFC iki šiol negavo nė cento“, – pažymėjo advokatas.
Praeitą savaitę bendrovė nurodė esanti įsitikinusi, jog įrodymai byloja, kad šią tragediją sukėlė ne KFC, taip pat tvirtino apskųsianti teismo nutartį, bet iki šiol to nepadarė.
„Labai užjaučiame Moniką ir Samaanų šeimą, tačiau taip pat turime atsakomybę ginti KFC – saugaus, aukštos kokybės maisto tiekėjo – reputaciją“, – pareiškė KFC Australijos padalinio bendrovės reikalų vadovė Sally Glover.
Per šį procesą teisėjas Stephenas Rothmanas pareiškė, kad vištiena buvo užkrėsta salmonelėmis „dėl vieno ar daugiau KFC darbuotojų nesugebėjimo laikytis tinkamų (maisto) paruošimo taisyklių“, ir vadino tai aplaidumu.