V.Klyčko šį savaitgalį Niujorke ne tik stebėjo, kaip jo brolis Vladimiras apgina pasaulio profesionalų bokso čempiono titulą „Madison Square Garden“ arenoje, bet ir lankėsi didžiuosiuose JAV miestuose.
Kijevo meras atvyko į JAV, vedinas dviejų tikslų. „Pirmiausia, aš privalau palaikyti savo brolį“, – teigė Lietuvoje, Panevėžyje, savo kelią į boksą pradėjęs vienas iš brolių Klyčko. „Antra, aš čia atvykau ieškoti investicijų“, – sakė V.Klyčko.
„Ukraina turi didžiulį potencialą, nors daugelis investuotojų baiminasi šalies, kurioje vyksta karas“, – pripažino jis.
V.Klyčko net neketina nutylėti – karas Ukrainoje nebūtų galimas be Rusijos valdžios paramos sukilėliams. Jis pritaria, kad karo nutraukimas turėtų būti esminiu Ukrainos tikslu, tačiau priduria, kad karą kursto ne Ukraina, o užsienio agresorius.
Jau metus savo poste praleidęs V.Klyčko susiduria su tokiais pačiais sunkumais, kaip ir kiti Ukrainos politikai. Jis privalo važinėti į užsienį ir įtikinti, kad šalies potencialas nėra tik kalbos. Pasak V.Klyčko, vienas iš pirmųjų investuotojų pritraukimo būdų – kova su korupcija.
Šią kovą buvęs boksininkas paskelbė jau seniai ir jos pabrėžimas padėjo išpildyti jo svajonę – tapti Ukrainos žmonių išrinktu valdžios atstovu. „Mes kuriame aiškias, skaidrias ir suprantamas taisykles“, – teigė V.Klyčko.
Mes kuriame aiškias, skaidrias ir suprantamas taisykles, – teigė V.Klyčko.
„Buvo jėgų, kurios norėjo destabilizuoti padėtį Kijeve, bet mes susitvarkėme. Mūsų miesto valdžia yra visiškai atvira“, – tikino Kijevo meras, kuris Niujorke susitiko su buvusiu šio miesto meru, geru draugu, patarinėjančiu politikos klausimais Rudy Giulianiu.
Vitalijus Klyčko ir jo partija „UDAR“ turi daugumą miesto taryboje, tad ant jo pečių gula visa atsakomybė. Tačiau reformų sėkmė dar nėra garantuota, miesto gyventojams rūpi žymiai labiau kasdieniški dalykai nei užsienio investicijos.
Pirmasis demokratiškai išrinktas Kijevo meras susitvarkė su pirmu svarbiu uždaviniu – išvalė revoliucijos simboliu tapusią Maidano aikštę. „Tai buvo vienas sudėtingiausių užduočių mano gyvenime“, – kalbėjo V.Klyčko, pridurdamas, kad gėlės ir atminimo ženklai, pagerbiantys Maidano aukas, vis dar yra aikštėje.
Pirmasis demokratiškai išrinktas Kijevo meras susitvarkė su pirmu svarbiu uždaviniu – išvalė revoliucijos simboliu tapusią Maidano aikštę.
Ukrainos grivinos kritimas taip pat paveikė Kijevo gyvenimą. Daugelis gyventojų vis dar reiškia nepasitenkinimą dėl išaugusių kainų ir nepritekliaus. Ekonominiai sunkumai lemia ir tai, kad V.Klyčko kovos su korupcija rezultatai bus matomi tik išbridus iš skolų liūno.
V.Klyčko viliasi, kad investuotojus suvilios Kijevo teikiamos perspektyvos ir geriausios galimybės būtent dabar žengti į rinką. Paklaustas apie artimiausių penkerių metų planus V.Klyčko susimąsto: „Kijevas bus modernus miestas, modernus Europos miestas“.
„Tai bus finansinis ir industrinis centras, kuris sulauks žymiai daugiau lankytojų nei dabar. Buvusių sovietinių industrinių rajonų likučiai bus sunaikinti, o gamyklos perkeltos į miesto pakraščius“, – teigė jis, pabrėždamas, kad to nepavyks padaryti be Vakarų ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pagalbos.
„Mes nenorime grįžti į Sovietų Sąjungą. Norime būti modernaus pasaulio, Europos šeimos dalimi“, – teigė V.Klyčko, įgeldamas Vladimirui Putinui ir jo siekiams atkurti Sovietų imperijos galią.
Nors V.Klyčko jau pamiršo savo bokso karjerą, tačiau pamokos, įgytos džentelmenų sporte, išlieka: „Gyvenime labai svarbu jausti, kada tinkamas laikas. Aš parodžiau savo sugebėjimus, tapau pasaulio čempionu... Nebeturiu ko daugiau siekti“, – sakė jis.
Kitas V.Klyčko iššūkis – atstatyti tvarką ir finansinį stabilumą Ukrainoje. V.Klyčko įsitikinęs, kad jo dar laukia šalies politikos aukštumos, o jo planuose ir platesnis Ukrainos žemės ūkio išnaudojimas ir modernios visuomenės kūrimas.
„Aš žinau geriau nei kiti. Kas nekovoja, tas nelaimi. Ir mes kaunamės dėl savo vizijos, dėl savo svajonės, dėl savo ateities“, – skelbė buvęs pasaulio bokso čempionas.