Kim Jong Uno sesuo: JAV ir Pietų Korėjos planas kelia rimtą pavojų

Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno įtakinga sesuo Kim Yo Jong šeštadienį įspėjo, kad JAV ir Pietų Korėjos susitarimas stiprinti atgrasymą prieš Pchenjaną nulems dar rimtesnį pavojų, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Kim Yo Jong
Kim Yo Jong / „Scanpix“/AP nuotr.

Vašingtonas ir Seulas šią savaitę pažadėjo, kad Šiaurės Korėja sulauktų branduolinio atsako ir režimo pabaigos, jei panaudotų savo branduolinius ginklus prieš JAV ir Pietų Korėją.

Pažadas buvo duotas abiejų sąjungininkių prezidentams susitikus Vašingtone. Pateikdama pirmą Pchenjano reakciją į šį susitikimą, Kim Yo Jong sakė, jog Šiaurės Korėja tebėra įsitikinusi, kad reikia toliau tobulinti savo branduolinę atgrasomąją priemonę.

„Kuo labiau priešai trokšta rengti branduolinio karo pratybas, kuo daugiau branduolinių pajėgumų jie dislokuoja prie Korėjos pusiasalio, tuo tvirčiau naudosimės savo teise gintis“, – sakė ji. Jos žodžius citavo oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas ir JAV lyderis Joe Bidenas trečiadienį paskelbė vadinamąją Vašingtono deklaraciją – ja sustiprinamas JAV branduolinis „skėtis“ virš Pietų Korėjos, vis labiau nerimaujančios dėl Pchenjano agresijos.

Susitarime numatomas reguliarus strateginių pajėgumų dislokavimas, įskaitant pirmą po kelių dešimtmečių pertraukos branduolinėmis balistinėmis raketomis apginkluoto povandeninio laivo atplaukimą į Pietų Korėjos uostą, naujienų agentūrai AFP sakė vienas JAV pareigūnas.

Kim Yo Jong pareiškė, kad šis susitarimas tik apsunkins pastangas dėl taikos ir saugumo Šiaurės Rytų Azijoje, o pasauliui iškils dar didesnis pavojus.

Šiaurės Korėja, nepaisydama daug metų taikomų skaudžių sankcijų, tęsia savo branduolinių ginklų ir raketų programas, o pernai pasiskelbė „negrįžtama“ branduoline valstybe, taip iš esmės panaikindama derybų dėl nenuklearizacijos galimybę.

Pchenjanas šiais metais įvykdė rekordinę ginklų bandymų virtinę, įskaitant savo pirmos kietuoju kuru varomos balistinės raketos paleidimą, kuris yra svarbus techninis proveržis Kim Jong Uno kariuomenei.

Vašingtonas ir Seulas reaguodami stiprino savo bendradarbiavimą gynybos srityje ir rengė bendras karines pratybas.

„Senis“

Kim Yo Jong pareiškė, kad J.Bideno kritika Šiaurės Korėjai yra absurdiška ir sakoma suvaikėjusio žmogaus.

2017 metais per viešą Donaldo Trumpo ir Kim Jong Uno apsižodžiavimą Šiaurės Korėjos lyderis tuometinį JAV prezidentą pavadino senu nuokvaka. D.Trumpas atsilygino pavadindamas Kim Jong Uną Mažuoju Raketininku.

Toliau šaipydamasi iš 80 metų J.Bideno amžiaus, Kim Yo Jong šeštadienį sakė, kad jis visai nesugeba prisiimti atsakomybės ir yra „senis be ateities“.

„Jam jau per daug užbaigti dvejus likusius kadencijos metus“, – pareiškė ji ir kvailiu pavadino Pietų Korėjos prezidentą Yoon Suk-yeolą.

Seulas pasmerkė Kim Yo Jong pareiškimą.

„Jis atspindi nervingumą ir neviltį dėl [Pietų] Korėjos ir JAV aljanso smarkiai sustiprinto branduolinio atgrasymo“, – nurodė Pietų Korėjos Susivienijimo ministerija, atsakinga už ryšius su Šiaurės Korėja.

Pareiškime priduriama, kad Kim Yo Jong šiurkšti kalba parodo Šiaurės Korėjos žemą lygį.

Kim Yo Jong pareiškimas rodo, kad karinė įtampa Korėjos pusiasalyje gali smarkiai išaugti ir pasiekti 2017 metų lygį, naujienų agentūrai AFP sakė Pietų Korėjos privačios organizacijos „Sejong Institute“ ekspertas Cheong Seong-changas.

Kim Yo Jong reakcija taip pat parodo, kad Pchenjanas griežtai protestuoja dėl J.Bideno pastabos, kad Šiaurės Korėjos režimo laukia galas, jei jis įvykdys branduolinę ataką, pridūrė ekspertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų