„Kibernetinės atakos paprastai būna anoniminės ir vykdomos nepaisant valstybių sienų, o jų kilmę sunku atsekti“, – spaudos konferencijoje sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Hong Lei.
„Neatlikti nuodugnaus tyrimo ir toliau naudoti tokius žodžius kaip „tikėtina“ yra neatsakinga ir nemoksliška“, – pabrėžė jis.
JAV vyriausybė ketvirtadienį paskelbė, kad kompiuteriniai įsilaužėliai sugebėjo prieiti prie informacijos apie mažiausiai 4 mln. šiuo metu dirbančių arba buvusių federalinių darbuotojų per didžiulio masto kibernetinę ataką, kurios šaltinis, kaip įtariama, buvo Kinijoje.
Dienraštis „The Washington Post“ ir kitos JAV žiniasklaidos priemonės citavo vyriausybės pareigūnus, kurie sakė, kad už šią ataką atsakingi Kinijos kompiuteriniai įsilaužėliai.
„Pastaruoju metu matėme daug tokių žiniasklaidos pranešimų ir nuomonių, – sakė Hong Lei. – Mes visuomet sakome, kad Kinija nusistačius prieš bet kokių formų kibernetinius įsilaužimus.“
Kinijos ambasada Vašingtone taip pat argumentavo, kad įvykdyti tokią ataką neleistų Kinijos įstatymai.
„Skubotos išvados ir hipotetinių kaltinimų kėlimas nėra atsakingas (elgesys) – tai duos priešingų rezultatų“, – sakė ambasados atstovas Zhu Haiquanas.