B.Obamos oficialioje darbotvarkėje numatyta, kad prezidentas su Dalai Lama, su kuriuo jis anksčiau matėsi kelis kartus, susitiks 10 val. 15 min. (17 val. 15 min. Lietuvos laiku) Baltųjų rūmų Žemėlapių kabinete. Jų pokalbis vyks už uždarų durų. Paprastai B.Obama su iškiliais svečiais kalbasi Ovaliniame kabinete.
Pastarąjį kartą B.Obama ir Dalai Lama buvo susitikę tame pačiame kabinete 2014 metų vasarį.
Pekinas po tokių susitikimų paprastai kaltina Vašingtoną, kad jis kišasi į šalies vidaus reikalus.
Pekinas tvirtina, kad Dalai Lama siekia atplėšti Tibetą nuo likusios Kinijos ir vadina jį „vilku ėriuko kailyje“. Tačiau tibetiečių dvasinis vadovas, kuris yra uolus pacifistas, sako tesiekiantis didesnių teisių bei autonomijos Tibetui.
Kinija deda daug pastangų, kad užsienio valstybių lyderiai „jokia forma“ nesusitiktų su Dalai Lama.
Kinija aiškina, kad Tibetas yra istorinė jos teritorijos dalis nuo XIII amžiaus, o komunistinė Pekino vyriausybė valdo tą Himalajų regioną nuo 1951 metų.
Vis dėlto tibetiečiai sako, kad jų kraštas didžiąją istorijos dalį buvo faktiškai nepriklausomas ir kad Kinijos vyriausybė siekia naudoti turtingus Tibeto gamtinius išteklius bei sunaikinti jame gyvenančių žmonių kultūrinę tapatybę.
Nuo tada, kai užėmė prezidento postą, B.Obamos užsienio politikos kertiniu akmeniu tapo „pasisukimas į Aziją“.
B.Obamos susitikimas su Dalai Lama neabejotinai smarkiai supykdys Kiniją, tačiau dar neaišku, kokios bus konkrečios pasekmės.
Dalai Lama tremtyje Indijoje gyvena nuo 1959 metų, kai pasitraukė iš Tibeto žlugus sukilimui prieš Kinijos valdymą.