„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kinija: JAV ataskaita dėl Tibeto „pilna išankstinio nusistatymo“

JAV ataskaitą, kurioje Kinijos vyriausybė kaltinama trukdymu lankytis Tibete, Pekinas antradienį pasmerkė pareikšdamas, kad ji „pilna išankstinio nusistatymo“, ir perspėjo, kad tolesnis kišimasis šiame Himalajų regione gali pakenkti JAV ir Kinijos santykiams.
Tibetas
Tibetas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

JAV Valstybės departamento ataskaitoje „ignoruojami faktai, ji pilna išankstinio nusistatymo ir Kinija jos niekada nepriims“, spaudos konferencijoje Pekine sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Geng Shuangas.

„Raginame JAV... liautis naudojus su Tibetu susijusius klausimus kišimuisi į Kinijos vidaus reikalus, kad nebūtų pakenkta Kinijos ir JAV santykiams, bendradarbiavimui ir mainams“, – pridūrė jis.

Pirmadienį paskelbtoje ataskaitoje detaliai aptariami klausimai dėl galimybių lankytis Tibete, įskaitant suvaržymus, neleidžiančius į šį regioną atvykti diplomatams, žurnalistams ir paprastiems piliečiams.

Ataskaitoje sakoma, kad pernai buvo atmesti penki iš devynių JAV prašymų apsilankyti Tibete, įskaitant ambasadoriaus Terry Branstado prašymą.

Pekinas, kuris teigia „taikiai išvadavęs“ Tibetą, taip pat kaltinamas politinėmis ir religinėmis represijomis regione.

Nuo 2009 metų, protestuodami prieš Pekino valdžią Tibete, save padegė mažiausiai 150 tibetiečių; dauguma jų mirė.

Tačiau Kinija tvirtina, kad tibetiečiai turi dideles laisves, ir įrodinėja atnešusi ekonominį augimą.

Pekinas taip pat teisino lankymosi regione ribojimą, kuris esą yra „ypatingos geografijos“ ir „klimato sąlygų“ padarinys, be to, sakė, kad Kinija sveikina didesnį lankytojų, keliaujančių į Tibetą turizmo ar verslo reikalais, skaičių.

Valstybės departamento ataskaita buvo JAV Kongreso gruodžio mėnesį priimto Abipusių galimybių lankytis Tibete įstatymo dalis.

Įstatymas, dėl kurio Kinija griežtai priekaištavo, reikalauja, kad Jungtinės Valstijos iki šių metų pabaigos neduotų vizų Kinijos pareigūnams, atsakingiems už politiką varžyti užsieniečių galimybes lankytis Tibete.

Antradienį Geng Shuangas šį įstatymą pavadino „šiurkščiu kišimųsi“ į Kinijos vidaus reikalus, siunčiančiu „blogą signalą“ Tibeto separatistams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs