Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kinija narkotikų gabenimo byloje japonų politikui skyrė įkalinimą iki gyvos galvos

Pietų Kinijos teismas penktadienį senyvam buvusiam japonų politikui skyrė įkalinimą iki gyvos galvos už tai, kad gabeno narkotikus, paslėptus jo lagamine buvusiuose batuose. 
Takuma Sakuragi
Takuma Sakuragi / „Scanpix“/AP nuotr.

Be to, teismas vienam vyrui iš Malio skyrė mirties bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, o kitam asmeniui iš Gvinėjos – kalėjimą iki gyvos galvos. Jie buvo nuteisti už tai, kad supakavo ir pristatė tą lagaminą, nurodė Guangdžou miesto pirmosios instancijos teismas.

76 metų Takuma Sakuragi savo kaltės nepripažįsta ir ketina skųsti nuosprendį, sakė jo advokatas iš Guangdžou Chen Weixiongas.

Advokatas tvirtino, jog nepakanka įrodymų, kad T.Sakuragi žinojo, kad jo gabenamame lagamine yra narkotikų.

Pasak Chen Weixiongo, pažįstamas nigerietis paprašė T.Sakuragi nugabenti į Japoniją lagaminą, pilną moteriškų batų su platforma. Nigerietis senoliui tvirtino, kad lagaminas skirtas jo žmonai, dirbančiai dizainere Tokijuje. Vėliau paaiškėjo, kad batų paduose buvo paslėptas metamfetaminas.

T.Sakuragi anksčiau buvo Japonijos centrinėje dalyje esančio Aičio miesto tarybos narys.

Kinijos įstatymai draudžia vyresniems nei 75 metai asmenims skirti mirties bausmę. Ji Kinijoje dažnai skiriama už nusikaltimus, susijusius su narkotikais.

T.Sakuragi buvo sulaikytas 2013 metais, kai jo bagaže buvo aptikta maždaug 3,3 kg metamfetamino. Jis planavo skristi į Šanchajų, o iš ten – į Japoniją.

Kiti du nuteisti vyrai buvo įvardyti jų kiniškais vardais: Malio pilietis Ali ir Moxi iš Gvinėjos. Mirties bausmė su dvejiems metams atidėtu jos vykdymu beveik visada yra sušvelninama iki pakeičiama įkalinimu iki gyvos galvos.

Anot teismo, Ali ir Moxi supakavo ir pristatė minėtą lagaminą. Jų gyvenamojoje vietoje buvo aptikta 18,15 g metamfetamino.

Chen Weixiongas sakė, kad stebėjimo kamera užfiksavo, kaip Ali pakuoja lagaminą, o jo viduje buvo aptikta Moxi pirštų atspaudų.

Japonijos žiniasklaida pranešė, kad teismas atidėjo sprendimo priėmimą T.Sakuragi byloje, kol buvo ieškoma kitų susijusių asmenų.

Teismas nurodė, kad trys kaltinamieji pažeidė Kinijos muitinės teisės aktus, sąmoningai bandydami išgabenti iš šalies narkotinių medžiagų. Tačiau jis pažymėjo, kad šiems asmenims skirtos palyginti švelnios bausmės, nes T.Sakuragi su narkotikais buvo sulaikytas dar nekirtęs muitinės sienos.

Pagal Kinijos įstatymus, už grotų praleidęs mažiausiai 15 metų, T.Sakuragi galėtų prašyti lygtinai atleisti jį nuo laisvės atėmimo bausmės prieš terminą. Jo likimui įtakos gali turėti ir Kinijos bei Japonijos santykiai, kurie pastaraisiais metais yra palyginti stabilūs.

Daugelis kinų tebejaučia apmaudą dėl Japonijos brutalios okupacijos praėjusio amžiaus 4-ą ir 5-ą dešimtmetį, be to, šalys nėra išsprendusios teritorinio ginčo dėl mažyčių negyvenamų salų grupės Rytų Kinijos jūroje.

Kinijoje griežtai baudžiama už narkotikų kontrabandą. Sausį Kanados pilietis Robertas Lloydas Schellenbergas buvo nuteistas myriop už tai, kad dalyvavo metamfetamino kontrabandos operacijoje Daliano uostamiestyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos