Kinija pasiuntė patrulinius laivus prie Japonijos ginčijamų salų

Kinija pasiuntė du patrulinius laivus prie salų, atsidūrusio teritorinio ginčo su Japonija centre, antradienį pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.
Senkaku salos
Senkaku salos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šį žingsnį Pekinas žengė po to, kai Tokijas paskelbė nacionalizuosiantis tas salas.

„Xinhua“ nurodė, kad du jūrinės žvalgybos laivai pasiekė vandenis prie Diaoju salų, Japonijoje žinomų kaip Senkaku salos, kad „pabrėžtų šalies suverenumą“.

Pirmadienio vakarą Pekinas pranešė iškvietęs Japonijos ambasadorių, kuriam buvo pareikštas protestas dėl Tokijo pranešimo, kad vyriausybė išpirks tris iš šių salų, kurios būtų oficialiai perduotos Japonijos pakrančių sargybai.

Kinijos premjeras Wen Jiabao pareiškė, kad šios salos yra „neatsiejama Kinijos teritorijos dalis“ ir pažadėjo, kad jo šalis „niekada neatsisakys nė sprindžio“ savo suverenumo.

Diaoju arba Senkaku salos yra už maždaug 200 kilometrų nuo Taivano ir už 2 000 kilometrų nuo Tokijo. Šalia jų eina strategiškai svarbūs laivybos keliai, o šių salų šelfe galimai slypi vertingi naudingųjų iškasenų telkiniai.

Japonijos ir Kinijos santykiai, kurie dažnai būna įtempti, pablogėjo rugpjūtį, kai grupė Pekino politiką palaikančių aktyvistų išsilaipino ginčijamose salose.

Jie buvo suimti Japonijos pareigūnų ir deportuoti. Po kelių dienų keliolika japonų nacionalistų iškėlė savo šalies vėliavą toje pačioje saloje – Uocuridžimoje, išprovokuodami protestus Kinijos miestuose.

Japonijos vyriausybė šiuo metu nuomojasi keturias salas ir valdo penktąją. Tokijas neleidžia šiose salose lankytis žmonėms ir laikosi politikos nevykdyti ten jokių statybų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų