Pirmadienį Baltuosiuose rūmuose pradėdamas savo kabineto posėdį, D.Trumpas pasmerkė mažiausiai 40 gyvybių nusinešusią „šiurpią ataką“ prieš nekaltus sirus sukilėlių mieste Dumoje ir pažadėjo „svarbų sprendimą“ per „artimiausias 24–48 valandas“ .
Sirijos režimas ir jo sąjungininkė Rusija atmetė pranešimus apie cheminę ataką; prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo nesiimti jokių „provokacijų ir spėlionių šiuo klausimu“.
D.Trumpas, kuris praėjusiais metais po kitos įtariamos cheminės atakos surengė raketinę ataką prieš vieną Sirijos oro pajėgų bazę, sekmadienį perspėjo, kad teks sumokėti „didelę kainą“.
Pirmadienį ši krizė buvo aptarta per skubiai sušauktą Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį, be to, JAV išplatino rezoliucijos projektą dėl naujo nepriklausomo cheminių atakų Sirijoje tyrimo.
Antradienį per eilinę trumpą spaudos konferenciją Pekine Užsienio reikalų ministerijos atstovas Geng Shuangas sakė, kad jo šalis „nepritaria savavališkam jėgos naudojimui ar grasinimams (panaudoti) jėgą“.
Kol nebus atliktas „išsamus, nešališkas ir objektyvus tyrimas“, jokia šalis neturėtų „iš anksto nuspręsti rezultatų ir bet kaip daryti išvadų“, sakė atstovas.
„Karinės priemonės mūsų niekur nenuves“, – pabrėžė jis.
Kinija yra priklausoma nuo naftos tiekimo iš Artimųjų Rytų, bet ilgą laiką nesistengė kištis į šio regiono ginčus ir tik neseniai pradėjo plėsti savo vaidmenį, be kita ko, priėmė Sirijos vyriausybės ir opozicijos aukšto rango delegacijas.
Pekinas nuolat sako, kad šiai krizei reikia „politinio sprendimo“, bet daug kartų vetavo JT Saugumo Tarybos priemones, kuriomis siekta spręsti konfliktą. Tarp tų priemonių buvo ir karo nusikaltimų Sirijoje tyrimas.