„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kinija pradėjo blokuoti prabangą internete demonstruojančius nuomonės formuotojus

Kinijos socialinių tinklų cenzoriai užblokavo kelis interneto veikėjus, besidalijusius savo prabangiu gyvenimu būdu.
Kinijos automobilių paroda sužavėjo. / Andy Wong / AP
Kinijos automobilių paroda sužavėjo. / Andy Wong / AP

Tai – dalis oficialios kampanijos, kuria siekiama apriboti turtų demonstravimą, siekiant pasipuikuoti.

Antradienį daugiau nei 4 mln. sekėjų turinčio turinio kūrėjo Wang Hongquano (Vang Hongkvano) paskyra vaizdo platformoje „Douyin“ nebebuvo pasiekiama.

Wang Hongquanas internete dalijosi vaizdo įrašais, kuriuose demonstruojami dizainerių drabužiai, skrydžiai verslo klase ir nefrito papuošalų kolekcija.

Kinijos „TikTok“ versijoje rodomame klaidos pranešime nurodoma, kad Wang Hongquano paskyra buvo užblokuota „dėl „Douyin“ bendruomenės gairių pažeidimų“.

Kinijos interneto priežiūros tarnyba balandį pradėjo kampaniją „Skaidrūs ir ryškūs“ (Clear and Bright), kuria siekiama pašalinti nepageidaujamą turinį iš socialinių tinklų, ir pažadėjo kovoti su interneto veikėjais, kurie susikūrė „parodomąsias asmenybes, kad patenkintų savo vulgarius poreikius, ir sąmoningai demonstruotų ekstravagantišką ir prabangų gyvenimo būdą“.

Kinijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad šį mėnesį dingo ne tik Wang Hongquano vaizdo įrašai, bet ir kelių kitų prabangą demonstruojančių interneto veikėjų socialinių tinklų paskyrų turinys.

Cenzoriai taip pat nusitaikė ir į „Sister Abalone“ paskyros savininkę, kuri filmuodavo savo įmantriai dekoruotus namus ir buvo nuolat matoma pasipuošusi deimantų ir perlų vėriniais.

Antradienį į „YouTube“ panašioje svetainėje „Bilibili“ jos vaizdo įrašai taip pat buvo nepasiekiami.

Iš „Douyin“ antradienį taip pat dingo „Young Master Bo“ paskyra, kurioje interneto veikėjas keldavo vaizdo įrašus apie tai, kaip vairuoja „Rolls-Royce“ automobilius ir perka prabangias „Hermes Birkin“ rankines. Jo paskyroje taip pat pasirodė klaidos pranešimas, kuriame teigiama, kad jis „pažeidė atitinkamus įstatymus ir taisykles“.

Pirmadienį paskelbtame pareiškime „Douyin“ teigė, kad taip pat pradės kovoti su netikromis naujienomis apie didelio atgarsio sulaukusius įvykius, pavyzdžiui, su vaizdo įrašais apie inscenizuotas medicinines krizes ir buitinius konfliktus, kuriais siekiama padidinti peržiūrų skaičių.

Pasak įmonės, „Douyin“ padeda kūrėjams užfiksuoti tikrą, gerą gyvenimą“.

Pastaraisiais metais Kinijos komunistinė vyriausybė stengiasi sugriežtinti socialinių tinklų įžymybių kontrolę, pareigūnams dažnai kritikuojant „pinigų šlovinimą“ ir vulgarų turinį.

Dėl Kinijos prezidento Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) iniciatyvos „Bendra gerovė“, kuria siekiama mažinti ekonominę nelygybę, taip pat buvo paskirtos didžiulės baudos interneto veikėjams, rengiantiems tiesiogines transliacijas.

2021-aisiais tiesioginių transliacijų karaliene praminta Viya (Vija) buvo priversta sumokėti 204 mln. dolerių (187,54 mln. eurų) baudą už mokesčių vengimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“