Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinija priėmė energijos įstatymą anglies dvideginio poveikio neutralumui skatinti

Kinijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad šalis penktadienį priėmė naują energijos įstatymą, juo siekdama skatinti anglies dvideginio poveikio neutralumą.
JOHANNES EISELE / AFP
JOHANNES EISELE / AFP

Pekinas imasi žingsnių vykdydamas savo pažadą iki 2060 metų dekarbonizuoti ekonomiką.

Šią savaitę Pekine susirinko šalies Nacionalinis liaudies kongresas, o jo darbotvarkėje – virtinė naujų įstatymų ir ekonominės paramos klausimų.

Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ pranešė, kad pareigūnai penktadienį nubalsavo už energijos įstatymą, „aktyviai ir nuosekliai skatinsiantį“ taršos anglies dvideginiu augimo sustabdymą ir anglies dvideginio poveikio neutralumą.

Įstatymas parengtas siekiant „skatinti aukštos kokybės energijos plėtrą, užtikrinti nacionalinį energetinį saugumą, skatinti žaliąją ir mažo anglies dvideginio pėdsako transformaciją bei tvarią ekonomikos ir visuomenės plėtrą“, sakoma „Xinhua“ pranešime.

Jame nurodoma, kad įstatymas, kuriame yra skyriai apie energetikos planavimą, plėtrą ir panaudojimą, taip pat bus pritaikytas „prie poreikių įvairiapusiškai statyti modernią socialistinę šalį“.

„Energijos įstatymas yra pagrįstas realiais mūsų šalies energetinių išteklių turtais, (juo) prisitaikoma prie naujos energetikos plėtros situacijos“, – paskelbė „Xinhua“.

Kinija yra didžiausia teršėja pasaulyje, kalbant apie šiltnamio efektą sukeliančias dujas (ŠESD), mokslininkų teigimu, lemiančias pasaulinį atšilimą ir klimato kaitą.

Pekinas yra įsipareigojęs pasiekti, kad taršos anglies dvideginiu augimas sustotų iki šio dešimtmečio pabaigos, o nulinį grynąjį anglies dvideginio kiekį turi pasiekti iki 2060-ųjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais