Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinija reiškia protestą dėl JAV įstatymo projekto, numatančio sankcijas dėl Tibeto

Pekinas trečiadienį užsipuolė Vašingtoną dėl su Tibetu susijusio teisės akto, numatančio sankcijas Kinijos pareigūnams, besikišantiems į Dalai Lamos įpėdinio nustatymo procesą.
Tibetas
Tibetas / „Scanpix“/AP nuotr.

Antradienį Atstovų Rūmų priimtu įstatymo projektu siūloma uždrausti keliauti į Jungtines Valstijas kinų pareigūnams, potencialiai atsakingiems už Pekino patvirtinto Dalai Lamos „parinkimą ir įvesdinimą“ į postą. Be to, siūloma įšaldyti tokiems asmenims visą JAV turimą turtą.

Kinų užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad šis teisės aktas tolygus „smarkiam kišimuisi į Kinijos vidaus reikalus“, ir paragino JAV „dėti daugiau pastangų, kurios būtų naudingos abipusiam pasitikėjimui bei Kinijos ir JAV bendradarbiavimui, o ne atvirkščiai“.

Teisės aktą dar turi patvirtinti Senatas, o paskui dokumentą turės pasirašyti amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas.

14-asis Dalai Lama, Nobelio taikos premijos laureatas, 1959 metais pabėgo iš Tibeto ir šiuo metu gyvena Indijoje. Pekinas kaltina jį bandymu padalinti šalį.

Kinija, teigianti, kad modernizavo ir išvystė šį Himalajų regioną, vis dažniau užsimena, kad galėtų parinkti kitą Dalai Lamą, kuris, kaip spėjama, būtų priverstas palaikyti kinų valdžią.

1995 metais Pekinas išrinko savąjį Pančen Lamą, dar vieną įtakingą Tibeto budistų veikėją, taip pat sulaikė šešerių metų berniuką, kuriam turėjo atitekti šis vaidmuo. Žmogaus teisių organizacijos vadina jį pasaulio jauniausiu politiniu kaliniu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais