Draudimai dėvėti visą kūną ir veidą dengiantį drabužį, kuris pagal islamo tradiciją dar vadinamas burka, buvo atsakas į smurtinius išpuolius Sindziango regione, kuris apgyvendintas musulmoniškos etninės uigūrų mažumos. Manoma, jog įtampą per pastaruosius dešimtmečius paskatino į regioną atkelti haniai – dominuojanti etninė grupė Rytų Kinijoje ir dėl to išaugusi uigūrų diskriminacija.
Sindziango kontrolė labai svarbi centrinei valdžiai, nes regione gausu gamtos išteklių, todėl dėl išpuolių kaltinami uigūrų separatistai įvardijami ir kaip religiniai ekstremistai, siekiantys atsiskirti ir sukurti nepriklausomą valstybę. Tačiau įstatyminiai apribojimai, nukreipti prieš musulmonus, nėra nauji Sindziange – dar praėjusių metų rugpjūtį kitame mieste per vietinės reikšmės įvykį buvo uždrausta viešuoju transportu naudotis asmenims, vilkintiems islamiškais drabužiais ir turintiems dideles barzdas, o pažeidėjus persekiojo policija.
Sindziango valdžia ėmėsi ir kitų prieš islamą nukreiptų apribojimų – praėjusiais metais uždraudė mokiniams ir valstybės tarnautojams švęsti Ramadaną, musulmonų šventąjį mėnesį.
Uigūrų išeivija vadina visus šiuos veiksmus rasizmo ir diskriminacijos kurstymu. Tuo tarpu „Amnesty International“ pripažįsta, jog uigūrų etninė mažuma susiduria su vis didejančiais religijos laisvės apribojimais, diskriminacija įsidarbinant, taip pat apgyvendinimo ir išsilavinimo srityse.