Šis komentaras buvo paskelbtas kitą dieną po to, kai buvo pradėti 300 metrų ilgio laivo jūriniai bandymai, o dėl Pekino karinių ambicijų susirūpinusios Jungtinės Valstijos pareikalavo, kad Kinija paaiškintų, kam jai reikalingas lėktuvnešis.
Pekinas ne kartą tvirtino, kad jos įsigytas senas, Sovietų Sąjungoje pradėtas statyti laivas, kuris šiuo metu yra modernizuojamas Kinijos šiaurės rytuose, bus naudojamas daugiausiai mokymams ir „tyrimams“ ir, kad jo turėjimas nekeičia Pekino gynybos politikos.
Tačiau straipsnyje, paskelbtame portale jz.chinamil.com.cn, valstybinio ginkluotųjų pajėgų dienraščio „PLA Dayly“ autoritetingas žurnalistas Guo Jianyue pareiškė, kad šis lėktuvnešis turėtų būti naudojamas sprendžiant ginčus.
„Kam mes jį pasistatėme, jeigu neturėsime ryžto ir noro panaudoti šio lėktuvnešio sprendžiant teritorinius ginčus?“ – žurnalistas klausia savo komentare.
„Būtų protinga naudoti šį lėktuvnešį arba kitus karo laivus sprendžiant ginčus, jeigu to prireiktų, – pridūrė Guo Jianyue. – Priežastis, dėl kurios pasistatėme lėktuvnešį – siekis veiksmingiau apsaugoti Kinijos jūrines teises ir interesus. Turėdami lėktuvnešių, įgysime daugiau pasitikėjimo ir ryžto ginti savo teritorinį vientisumą.“
Trečiadienį JAV Valstybės departamento atstovė spaudai Victoria Nuland sakė, jog Vašingtonas „sveikintų bet kokį paaiškinamą, kurį Kiniją norėtų pateikti dėl tokio pobūdžio įrangos“.
„Tai yra dalis mūsų didesnio susirūpinimo, kad Kinija nėra tokia skaidri kaip kitos šalys. Ji nėra tokia pati skaidri kaip Jungtinėse Valstijose karinių pirkimų, karinio biudžeto srityse“, – pridūrė atstovė.
Kitos šalys anksčiau taip pat yra išsakiusios panašų susirūpinimą dėl spartaus Kinijos ginkluotųjų pajėgų stiprinimo ir griežtėjančio Pekino tono ginčuose dėl teritorijų, ypač Rytų Kinijos ir Pietų Kinijos jūrose.