Kinijai žvanginant kardais, Taivanas sunerimo – ar mes pasiruošę karui?

Brutalus Rusijos karas Ukrainoje paskatino Taivaną dar labiau susirūpinti staigaus didesnės ir galingesnės kaimynės – Kinijos – išpuolio grėsme.
Taivano gyventojai, protestuojantys prieš Kinijos prezidento vizitą šalyje
Taivano gyventojai, protestuojantys prieš Kinijos prezidento vizitą šalyje / „Scanpix“/AP nuotr.

Rusijos invazija suteikė naujo svorio autokratinei Kinijos lyderio Xi Jinpingo vizijai – jis jau ilgą laiką varvina seilę į savivaldą turintį Taivaną, kuris „įpūstų gyvybės“ Kiniją. Panašių motyvų skatinamas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užpuolė Ukrainą.

Daugeliui taivaniečių Ukraina tapo pamoka, kaip pasinaudoti tinkama taktika bei ginkluote siekiant sulėtinti galingesnes įsiveržėlių pajėgas.

Rusijos išpuolis taip pat buvo aiškus įspėjimas, kad sala gali būti nepakankamai pasirengusi atremti plataus masto ataką.

Daugeliu atvejų Taivano gynyba yra prastai suplanuota, trūksta darbuotojų. Salos prezidentė Tsai Ing-wen pažadėjo ginti teritoriją, tačiau jai sunkiai sekasi įtikinti uniformuotą vadovybę savo nauja strategine vizija.

Taivanas išleidžia milijardus naikintuvams ir povandeniniams laivams, tačiau šauktiniams vos pakanka amunicijos mokymams. Daugelis taivaniečių mano, kad privalomoji karo tarnyba yra per trumpa, o rezervistų programa – nepakankamai griežta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai