Kinijoje išplėsta sudužusio lėktuvo antro savirašio paieškos zona

Kinijoje ketvirtadienį buvo išplėsta sudužusio „China Eastern“ keleivinio lėktuvo antrosios juodosios dėžės paieškos zona, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.
Kinijoje sudužo lėktuvas
Kinijoje sudužo lėktuvas / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

132 keleivius skraidinęs laineris pirmadienį rėžėsi į kalno šlaitą šalies pietuose. Paieškoms antrą dieną iš eilės trukdo vis prapliumpantis lietus.

Trečiadienį buvo surasta viena lėktuvo juodoji dėžė, kaip manoma, įrašanti garsą pilotų kabinoje. Jos išorinis aptaisas buvo pažeistas, bet oranžinis cilindras neatrodė smarkiai nukentėjęs, sakė tyrėjai.

„Boeing 737-800“ skrido 8,8 tūkst. m aukštyje, o tada staiga smigo žemyn ir sudužo atokioje kalnuotoje vietovėje, sukeldamas iš NASA palydovų matytą gaisrą aplinkiniuose miškuose.

Katastrofos priežastis suglumino aviacijos institucijas, kurios ieškodamos įkalčių tyrinėjo atšiaurią vietovę, bet nerado nė vieno gyvo likusio žmogaus. Ši nelaimė beveik neabejotinai taps daugiausiai gyvybių nusinešusia orlaivio katastrofa Kinijoje per tris pastaruosius dešimtmečius.

Ieškotojai rankinėmis priemonėmis, metalo detektoriais, dronais ir pasitelkdami dresuotus šunis tikrina tankiu mišku apaugusius stačius šlaitus. Surasta piniginių, asmens dokumentų, banko kortelių, žmonių palaikų.

CCTV ketvirtadienio reportaže buvo matyti policininkai su apranga nuo lietaus, stovintys viename patikrintame rajone su įrankiais, panašiais į kastuvus ar ilgakočius pjautuvus, su chirurginėmis kaukėmis.

Lėktuvo vadinamąsias juodąsias dėžes, kurios paprastai dažomos oranžine spalva, kad jas būtų lengviau pastebėti, svarbu surasti norint išsiaiškinti katastrofos priežastis.

Vienas savirašis įrašo garsą pilotų kabinoje – balsus, garso pranešimus, garsinį foną, įskaitant variklių ūžesį ar net jungiklių garsus. Skrydžio duomenis įrašanti juodoji dėžė saugo informaciją apie lėktuvo greitį, skrydžio aukštį, kryptį, pilotų veiksmus, svarbių sistemų funkcionavimą.

Tyrėjai sakė, kad dar per anksti spėlioti dėl galimų katastrofos priežasčių. Pasak pareigūnų, vienas skrydžių kontrolierius pastebėjo, kad staiga sumažėjo skrydžio aukštis, ir kelis kartus bandė susisiekti su pilotais, bet atsakymo negavo.

Lėktuvas skrido iš Junano provincijos sostinės Kunmingo į Guangdžou – svarbų miestą Kinijos pietrytinėje pakrantėje. Šanchajuje įsikūrusi „China Eastern“ yra viena iš keturių didžiųjų Kinijos oro bendrovių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų