Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinijoje kilo retas politinis skandalas – atleistas aukšto rango lyderis

Bo Xilai, charizmatiškas, bet prieštaringai vertinamas Komunistų partijos lyderis Kinijos metropolyje Čongčinge, buvo pašalintas iš šio posto, ketvirtadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“.
buvęs Komunistų partijos lyderis Bo Xilai
buvęs Komunistų partijos lyderis Bo Xilai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Toks žingsnis buvo žengtas prieš didelį, vėliau šiais metais planuojamą Kinijos valdančiosios partijos vadovybės pertvarkymą ir kelios savaitės po to, kai pasklido intensyvūs gandai apie Bo Xilai ateitį, pakurstyti pranešimų, kad į JAV esą bandė pabėgti vienas svarbus jo padėjėjas.

Bo Xilai, kuris Kinijoje garsėja populistine maoizmo atgaivinimo kampanija, pakeis vicepremjeras Zhang Dejiangas, sakoma trumpame „Xinhua“ pranešime, kuriame atleidimo priežastys nenurodomos.

Bo Xilai, buvęs prekybos ministras, buvo laikomas vienu pagrindinių pretendentų šiemet pakliūti į Komunistų partijos politinio biuro nuolatinį komitetą – aukščiausią Kinijos politinės valdžios instituciją.

62 metų Bo Xilai, kinų revoliucionieriaus sūnus, išgarsėjo kova su korupcija, dėl kurios 30 mln. gyventojų turinčiame Čongčinge už grotų atsidūrė dešimtys aukšto rango pareigūnų.

Tačiau perspektyvos pasikeitė vasario 6 dieną, kai buvęs Čongčingo policijos viršininkas Wang Lijunas, kuris organizavo Bo Xilai kampaniją prieš korupciją šiame šalies pietvakariuose esančiame mieste, atvyko į JAV konsulatą ir, kaip pranešama, paprašė politinio prieglobsčio.

Po šio neįprastai viešo politinio skandalo Wang Lijuno atžvilgiu buvo pradėtas tyrimas.

Trečiadienį spaudos konferencijoje, kuri buvo surengta pasibaigus metinei parlamento sesijai, Kinijos premjeras Wen Jiabao sakė, kad pareigūnai turi pasimokyti iš šio incidento. Toks komentaras laikomas retu viešu priekaištu partijos aukšto rango lyderiui.

62 metų Bo Xilai, kinų revoliucionieriaus sūnus, išgarsėjo kova su korupcija, dėl kurios 30 mln. gyventojų turinčiame Čongčinge už grotų atsidūrė dešimtys aukšto rango pareigūnų.

Tačiau jo vykdomas „raudonosios“ kultūros gaivinimas, įskaitant pareigūnų siuntimą pasidarbuoti kaime, atitinkamas dainas valstybinėse firmose ir patriotines televizijos laidas, kėlė partijos liberalų susirūpinimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais