Kinijoje pradedami vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai tyrimai

Viso pasaulio mokslininkams skubant sukurti skiepus nuo naujojo koronaviruso, Kinijoje pradedamas pirmasis vakcinos nuo mirtino viruso klinikinių tyrimų etapas.
Koronavirusas
Koronavirusas / 123RF.com nuotr.

Apie tai buvo pranešta po to, kai JAV sveikatos pareigūnai praėjusią savaitę paskelbė Sietle pradėję galimos vakcinos bandymus.

Kinijos klinikinių tyrimų registro kovo 17-osios duomenys rodo, jog tyrimai buvo pradėti kovo 16-ąją – tą pačią dieną, kai apie savo bandymus pranešė amerikiečiai. Planuojama, kad tyrimai truks iki šių metų pabaigos.

„COVID-19 pirmojo etapo tyrimų savanoriams jau pradėta duoti vakcinos“, – agentūrai AFP sekmadienį pareiškė vienas iš vyriausybės finansuojamo projekto darbuotojų.

Skelbiama, kad pirmajame tyrimų etape dalyvauja 108 18–60 metų amžiaus žmonės. Jiems yra skiriamos skirtingos vakcinos dozės. Visi jie yra Uhano miesto, kuriame praėjusių metų pabaigoje kilo pirminis viruso protrūkis, gyventojai.

Šiuo metu visame pasaulyje nėra aprobuotų vakcinų ar vaistų nuo naujojo viruso. Ekspertai sako, kad vakcinai sukurti reikės laiko. Skaičiuojama, kad amerikiečių kuriama vakcina galėtų atsirasti po metų ar pusantrų.

Taip pat Azijoje baigiami klinikiniai JAV bendrovės „Gilead Sciences“ gaminamo antivirusinio vaisto remdesiviro tyrimai. Kinų medikai sako, kad jis yra efektyvus kovojant su virusu. Tačiau tik randomizuoti tyrimai leis mokslininkai tvirtai žinoti, ar vaistas tikrai padeda, ar pacientai būtų pasveikę, jo nevartodami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis